Zpět na » Serie A » Leicester má políčeno na křídlo AS Řím. Mladý Turek by měl přijít za bezmála třicet miliónů eur

Leicester má políčeno na křídlo AS Řím. Mladý Turek by měl přijít za bezmála třicet miliónů eur

Leicester má políčeno na křídlo AS Řím. Mladý Turek by měl přijít za bezmála třicet miliónů eur © 90min.com - Náročnost Premier League si pravděpodobně zkusí Cengiz Ünder

0

Líbilo se

16.09. - Olympijskému stadionu v Římě zřejmě brzy zamává rychlonohý záložník Cengiz Ünder. Namířeno má 23letý fotbalista na ostrovy, kde jej s otevřenou náručí vítají Lišky pod vedením Brendana Rodgerse. Pátému týmu uplynulé sezóny Premier League by se zdárným dotažením dohody konečně podařilo získat posilu na pravý kraj ofenzivní řady, po níž už delší dobu touží.

O rýsujícím se přestupu informovalo v průběhu posledních dní rovnou několik italských i ostrovních médií. AS Řím se údajně shodlo s anglickým protějškem na jednoletém hostování s povinnou opcí na trvalý transfer. Ta má mít hodnotu 25 miliónů eur.

Takováto částka by takřka na jednotky odpovídala tržní hodnotě 21násobného tureckého reprezentanta, který má v metropoli Apeninského poloostrova platnou smlouvu až do roku 2023. Nevysoký driblér by tak opustil Itálii po třech sezónách, kdy v dresu AS nastřádal 17 gólů a 12 asistencí během 88 soutěžních utkání. Čeští fanoušci si nejspíše budou pamatovat bývalého hráče Başakşehiru i pro to, jak z pozice neokoukaného talentu vystrnadil ze základní sestavy Patrika Schicka.

Zájem byl o Ündera rovněž z jiných klubů nejsledovanější soutěže světa. Zástupci Newcastlu i Manchesteru United ovšem preferovali vypůjčení pro nadcházející ročník s nepovinnou možností zakoupit rodáka z Balikesiru.

Leicester by naopak v případě, že skutečně získá fotbalistův podpis, uzavřel svou sháňku po pravém křídelníkovi. Na stránkách bulvárních listů se postupně vystřídala jména jako Trincão z Barcelony nebo naděje Bournemouthu David Brooks.

Vojtech Olšr / football-italia.net, fotbalportal.cz

Nejnovější články