Zpět na » Serie A » Anglické kluby zbystřily. Lozano už je v Neapoli napůl nechtěný

Serie A - Anglické kluby zbystřily. Lozano už je v Neapoli napůl nechtěný

Anglické kluby zbystřily. Lozano už je v Neapoli napůl nechtěný © 90min.com - Lozano pomýšlí na změnu angažmá

0

Líbilo se

17.06. - Mexičtí fanoušci viděli v Hirvingu Lozanovi ještě rok nazpět nového reprezentačního vůdce a nastávající ikonu. Nevysoký křídelník zaujal svými výkony v dresu PSV Eindhoven, že opravdu umí pak dokázal na předloňském mistrovství světa. Letní stěhování do Neapole však zatím nesplnilo očekávání ani jedné strany.

Už dlouho se nemohl hrdý středoamerický národ pyšnit podobným příslibem globálního kalibru. Odchovanec tamní Pachuky přesídlil na evropský kontinent jako 21letý a důvěru nizozemskému PSV splatil i s úroky. Konečná bilance čítající 40 gólů a 23 asistencí v 79 soutěženích zápasech hovoří za vše.

Po vydařeném světovém šampionátu, kde se blýsknul vítězným gólem skupinového klání s Německem, chytře přečkal ještě jednu sezónu na Philips Stadionu. Déle už však zájmu zahraničních velkoklubů odolávat nemohl. Jihoitalská Neapol z něj udělala přestupem v hodnotě 38 miliónů eur svůj historicky nejdražší příchod.

V Serii A ovšem Lozano narazil na problémy. Stále nepřivyknul takticky svázané hře na Apeninském poloostrově a neprospěl mu ani vyhazov trenéra Ancelottiho. Tvrdé velení jmenovaného kouče Gennara Gattusa mexické rychlonožce evidentně nesvědčí.

S Gattusem si Lozano nesednul

Do křížku se Lozano dostal se svým nadřízeným na jedné z nedávných tréninkových jednotek. Podle místních médií nebyl Gattuso spokojen s hráčovým přístupem k přípravě na středeční finále Coppa Italia a dokonce jej ze hřiště poslal přímo do šatny.

Peněženku už prý tasí kluby, které měly o ofenzivního fotbalistu zájem už o rok dříve. Mezi hlavní zájemce patří Manchester United a Everton, jejž vede právě zmiňovaný stratég Carlo Ancelotti. Vedení Neapole ale ještě zřejmě chce dát vítězi nizozemské ligy druhou šanci. Otázkou však je, jestli názor klubových šéfů sdílí také Gattuso.

Na Neapol by mohla platit dostatečně objemná finanční kompenzace. Hranici si údajně jeden z tradičních italských celků stanovil na 45 miliónů eur. Zajímavou okolnost představuje také fakt, že Lozanovým agentem je kontroverzní Mino Raiola, který se za léta podnikání proslavil svými odvážnými prohlášeními a vysokými bonusy za podpis smlouvy.

Vojtech Olšr / dailymail.co.uk, fotbalportal.cz

Nejnovější články