Zpět na » Serie A » Pokud odejde Martínez, Inter se pokusí zlanařit Gabriela Jesuse

Serie A - Pokud odejde Martínez, Inter se pokusí zlanařit Gabriela Jesuse

Pokud odejde Martínez, Inter se pokusí zlanařit Gabriela Jesuse © 90min.com - Gabriel Jesus možná brzy přesídlí na jinou adresu

0

Líbilo se

22.06. - Milánský Inter se nachází v nezáviděníhodné situaci. Na San Siru se před sezónou jmenovaný trenér Antonio Conte a spol. pokoušejí obnovit slávu věhlasného klubu. Barcelona ovšem nechce ustoupit z koupě útočníka Lautara Martíneze a Nerazzurri tak již musí v zákulisí spřádat záložní plán.

Památný treble Interu z ročníku 2009/10 dodnes nemá obdoby. José Mourinho s týmem ovládnul Serii A, domácí pohár a po bitvě s Bayernem Mnichov také Ligu mistrů. Jenže od roku 2011, kdy již bez portugalského mága vyhrál tým Coppa Italia, superpohár a MS klubů, na jakoukoliv trofej marně čeká.

O restart se ve městě módy pokoušejí čínští majitelé. Ti v létě angažovali zmíněného Conteho a poskytli mu dostatečný kapitál na vylepšení mužstva. Jedním ze základních stavebních kamenů týmu světové úrovně ovšem musí být schopnost udržet klíčové hráče.

Argentinský forvard Lautaro Martínez letos po boku Romela Lukaka řádí, možná jej ale brzy čeká stěhování. Samotný hráč si stojí za přesunem do Barcelony, která se snaží vyjednat co nejlevnější dohodu, jejíž součástí by ideálně byla i hráčská výměna. Veřejnosti známou výstupní klauzuli 22letého forvarda v hodnotě 111 miliónů eur se zatím Katalánci zdráhají aplikovat.

Gabriel Jesus a Lautaro Martínez se střetli na loňskem jihoamerickém šampionátu

Sportovní vedení Internazionale už ovšem má připravené alternativy v případě, že se klubu nepodaří Martíneze přesvědčit, aby setrval. Pokud Lautaro skutečně Apeninský poloostrov opustí, jeden ze dvou milánských prvoligových celků si okamžitě stanoví za přestupový cíl pro nadcházející okno Gabriela Jesuse.

O rok starší Brazilec disponuje oproti Martínezovi podstatně větší zkušeností s evropským fotbalem. Jen letos nastřílel ve všech soutěžích osmnáct gólů, na chlup stejně jako jeho argentinský protějšek. V porovnání s druhým jihoamerickým střelcem se však jen málokdy prokouše do základní sestavy a herní minuty sbírá spíše z lavičky.

Právě to by mohl být rozhodující argument při jednání s Jesusem o příchodu do Serie A. 175 centimetrů vysoká devítka kope na ostrovech již od roku 2017 a jistě už žádá od Pepa Guardioly větší důvěru. S Manchesterem City, který v něm vidí nástupce Sergia Agüera, ovšem nebude snadná domluva. Faktem však zůstává, že tržní hodnota vítěze loňského vydání Copa América 56 miliónů eur je o osm miliónů eur nižší než Martínezova odhadovaná cena.

Vojt?ch Olšr / football-espana.net, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články