Zpět na » Serie A » Stále se fyzicky cítím na výši, tvrdí oslavenec Ronaldo

Serie A - Stále se fyzicky cítím na výši, tvrdí oslavenec Ronaldo

Stále se fyzicky cítím na výši, tvrdí oslavenec Ronaldo © juventus.com - Cristiano Ronaldo

1

Líbilo se

05.02. - Modla světového fotbalu Cristiano Ronaldo dnes slaví již 35. narozeniny, jeho tělo však podle všeho nestárne. Rodák z Madeiry stále patří k nejlépe fyzicky připraveným fotbalistům planety a svou pracovní morálkou předčí leckterého mladšího spoluhráče. Minimálně v tomto je značka CR7 jedinečná.

Do Manchesteru United přišel v roce 2003 jako vyjukaný teenager ze Sportingu. Těžko se některým fanouškům ostrovní kopané chtělo věřit, že by si mohl osvojit nevybíravý herní styl Premier League. V posilovně ale postupně začal stupňovat tréninkové dávky a i díky viditelné změně v tělesné konstituci nastřílel na Old Trafford v konečném součtu 118 gólů.

Když se před rokem a půl stěhoval už jako prověřená značka z Realu Madrid do Juventusu, na internetu viselo množství článků spojených s Ronaldovou přípravou mimo trávník. Ani kolegové hvězdného Cristiana někdy nemohli uvěřit intenzitě jeho tréninkového plánu.

V narozeninovém rozhovoru se španělským deníkem Marca pochopitelně padla hned jako jedna z prvních otázka týkající se konce kariéry. „Všechno záleží na tom, jak se budu cítit. Motivace je tím hlavním, protože fyzická stránka nebude nikdy problém,” prohlásil sebevědomě tahoun Juventusu.

Starám se o sebe pečlivě a klidně bych mohl pokračovat až do čtyřiceti. Upřímně si myslím, že nejdůležitější je faktor psychiky,” pokračoval kapitán portugalského národního týmu. V reprezentaci někteří hráči končí těsně po třicítce, Ronaldo se však již těší na letní evropský šampionát a asi málokdo by se divil, kdyby startoval také za dva roky na mistrovství světa.

I přesto ale všechno má svůj začátek i konec. Nic samozřejmě netrvá věčně a ani fotbal se nedá profesionálně hrát nadosmrti. Momentálně se však opravdu cítím silný a chci vyhrávat další trofeje,” uzavřel téma nejlepší střelec Staré dámy v probíhající sezóně.

Turínský velkoklub okupuje v Serii A průběžnou první příčku, oproti předchozím rokům však ještě bude letošní obhajoba pořádně náročná. V semifinále ligového poháru pak čeká Juventus kousavé AC Milán, možná nejdůležitější ale bude pro vedení úspěch v Lize mistrů.

Právě kvůli této soutěži Ronaldo přišel do podhůří Alp. Juve ji v novodobé historii vyhrálo jen jednou a to v roce 1996. Sám Cristiano už ušatou trofej zvedl nad hlavu pětkrát. To on má být recept na pohárový úspěch.

Osmifinálový duel s Lyonem se rozehraje 26. února na půdě francouzského celku a zraky celé fotbalové veřejnosti se budou bezchybně upírat zejména k magickému číslu sedm.

Vojt?ch Olšr / football-italia.net, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Už sice asi nepatří do té TOP 2 s Messim, ale ve 35 letech si tu formu ještě jakž takž udržet kloubouk dolů

Tomguncz9

Přeji krásné narozeniny .... Je to bourák, momentálně nejlepší fotbalista na této planetě Smajlík 1 Smajlík 17

pavelprvni
TBMA - 05.02. Odpovědět

druhý nejlepší Smajlík 3

TBMA

spíš tak 5-6 ;-)

Messi777

do prvej desiatky sa zmesti este Smajlík 7

cica310584
F4BRE - 05.02. Odpovědět

Stroj

F4BRE

Velka trojka, Cristiano, C.Mcgregor a Kante .. Sic parvis magna

barbossaCFC
Nejnovější články