Zpět na » Serie A » Sarri měl pravdu, uznal po neshodě z minulého týdne Cristiano Ronaldo

Serie A - Sarri měl pravdu, uznal po neshodě z minulého týdne Cristiano Ronaldo

2

Líbilo se

17.11. - Zatímco média během uplynulého týdne vehementně probírala potyčku mezi portugalským křídelníkem a zkušeným italským stratégem, Ronaldo se až do neděle ostýchal vyjádřit svůj názor na věc. Na světlo světa vyšel se svým prohlášením až sedm dní po incidentu, přes reprezentační pauzu si však evidentně vše dostatečně urovnal v hlavě a přiznal vlastní chybu.

Celá aféra dostala zárodek v 55. minutě ligového šlágru s AC Milán. Sarri se kontroverzně rozhodl stáhnout svého útočníka číslo jedna a místo něj poslat na plac Paula Dybalu. Ronaldo se znechuceným výrazem zamířil rovnou do šaten a ještě před koncem zápasu odjel domů.

Nebylo to poprvé, co se kouč Juventusu odhodlal k podobnému kroku. Vždyť jen o pár dní dříve předčasně ukončil působení CR7 na trávníku v duelu Ligy mistrů s Lokomotivem Moskva.

Po dnešním vítězství Portugalska nad Lucemburskem 2:0, k němuž sám přispěl jednou vstřelenou brankou, Ronaldo portugalským novinám A Bola osvětlil situaci a uvedl ji na pravou míru.

Poslední tři týdny jsem byl zdravotně limitován. Každý ví, že nerad bývám střídán. Ve svých gestech jsem neviděl žádný problém, týmu jsem se snažil pomoci i jako zraněný. Dokážu to však pochopit. Nebyl jsem ve dvou zápasech stoprocentně fit,” prohlásil rodák z Madeiry.

Tato slova korespondovala s dřívější výpovědí Sarriho, který stažení portugalského snajpra připisoval právě jeho dlouhodobějším potížím s kolenem.

Na definitivní usmíření již obě osobnosti současného týmu Juve nemají příliš času. Hned po dokončení povinností u národního celku bude čekat Ronalda a spol. duel Serie A s Atalantou, na který naváže důležité střetnutí v Lize mistrů s Atlétikem Madrid.

Vojtech Olšr / football-italia.net, fotbalportal.cz

Nejnovější články