Zpět na » Serie A » Atalanta má blízko k Lize mistrů, Inter jistotu ještě nezískal

Serie A - Atalanta má blízko k Lize mistrů, Inter jistotu ještě nezískal

Atalanta má blízko k Lize mistrů, Inter jistotu ještě nezískal © zimbio.com - Atalanta v utkání s Juventusem

1

20.05. - REVIEW Neapol rozdrtila Inter Milán 4:1 a umožnila tak Atalantě posun na třetí pozici. Celek z Bergama totiž uhrál překvapivou remízu na půdě Juventusu a k postupu do Ligy mistrů má velmi blízko. Naději živí i AC Milán, to Vlci mají po další ztrátě už jen teoretickou naději.

Juventus 1:1 (0:1) Atalanta

Branky: 80. Mandžukić - 33. Iličić

Po spolupráci Cuadrada a Cana měl hned ve druhé minutě obrovskou příležitost Ronaldo, míč ale poslal vysoko nad. Poté už hrozili hosté, Freuler nejprve prověřil Szczesného, po následném rohovém kopu pálil Hateboer do horní tyče.

Další příležitost měl Zapata, těsně minul. Stejně si vedl o pár minut později na opačné straně Ronaldo, ani jeho hlavička přesná nebyla. Ve 33. minutě měli hosté k dispozici další roh a tentokrát už celá situace skončila brankou.

Centr od rohového praporku prodloužil Masiello a Josip Iličič už měl jednoduchou práci. Míč dorazil do prázdné brány a poslal Atalantu do překvapivého vedení.

Juventus vs. Atalanta BC - Serie A
Josip Iličič slaví úvodní trefu utkání (zdroj: zimbio.com)

V první půli měl možnost navýšit skóre ještě Zapata, Szczesny dobře zasáhl. Po hodině hry se s utkáním, ale i s celým Juventusem rozloučil Andrea Barzagli. Jeho místo zaujal Mario Mandžukič a právě chorvatský útočník deset minut před koncem vyrovnal. Po centru Cuadrada šel do skluzu a míč nádherným způsobem procpal mezi nohama gólmana Golliniho.

V závěru na sebe největší pozornost přitáhl Bernardeschi. Nejprve mohl rozhodnout utkání, jeho ránu Gollini vytěsnil. Poté ostrým skluzem zajel do protihráče a po zásluze viděl červenou kartu. Gól už ale diváci neviděli, utkání tak končí smírem 1:1.

Neapol 4:1 (1:0) Inter Milán

Branky: 16. Zielinski, 61. Mertens, 71. a 78. Ruiz - 81. Icardi z penalty

Inter Milán si zkomplikoval cestu za třetím místem, ve šlágru kola jasně podlehl Neapoli 4:1. Ve 3. minutě si první nadějnou šanci vypracoval Mertens, ovšem přestřelil. O třináct minut poté ale Ruiz přenechal míč Zielinskému a ten nádhernou ranou do pravé šibenice otevřel účet utkání.

První půle už ovšem nic dalšího nepřinesla. Po hodině hry se ke slovu přihlásil Mertens. Centrem jej parádně našel Callejón a belgický útočník hlavičkou zvýšil na 2:0.

Snížení měl nejdříve na kopačce D´Ambrosio, dobrý záskok předvedl Karnezis. O minutu poté pálil do poloodkryté brány Martínez a na brankové čáře míč na poslední chvíli odhlavičkoval Koulibaly.

V 71. minutě tak znovu udeřili domácí, Malcuit našel zcela volného Ruize a ten pohodlně poslal míč do brány. Další příležitost měl poté Martínez, tentokrát orazítkoval horní tyč.

Opět se tak slavilo na druhé straně, Mertens našel Ruize a ten ranou k bližší tyči vstřelil svou druhou branku v utkání. Dočkali se nakonec i hosté, deset minut před koncem byl faulován Icardi a rozhodčí odpískal penaltu. Tu sám faulovaný s klidem proměnil a snížil na konečných 1:4 z pohledu Interu.

Kompletní výsledky 37. kola italské Serie A:

Udinese - SPAL 3:2 (6. Samir, 32. a 35. Okaka - 53. Petagna, 59. Valoti)
Janov - Cagliari 1:1 (89. Criscito z penalty - 40. Pavoletti)
Sassuolo - AS Řím 0:0
Chievo - Sampdoria 0:0
Empoli - Turín FC 4:1 (27. Acquah, 65. Brighi, 70. Di Lorenzo, 88. Caputo - 56. Falqué)
Parma - Fiorentina 1:0 (80. vlastní Gerson)
AC Milán - Frosinone 2:0 (57. Piątek, 66. Suso)
Juventus - Atalanta 1:1 (80. Mandžukić - 33. Iličić)
Neapol - Inter 4:1 (16. Zielinski, 61. Mertens, 71. a 78. Ruiz - 81. Icardi z penalty)

Více informací o Inter Milán naleznete zde.