Zpět na » Serie A » Atalanta drží trumfy v boji o Ligu mistrů, Ronaldo ztrácí už čtyři branky

Serie A - Atalanta drží trumfy v boji o Ligu mistrů, Ronaldo ztrácí už čtyři branky

Atalanta drží trumfy v boji o Ligu mistrů, Ronaldo ztrácí už čtyři branky © Sportsnet - Fotbalisté Atalanty

0

07.05. - REVIEW Atalanta ve šlágru 35. kola zdolala římské Lazio a stále drží všechny trumfy v boji o Ligu mistrů. Tu si definitivně zajistila Neapol a blízko k ní má i přes bezbrankovou remízu v Udine Inter Milán. Turínské derby vítěze nepoznalo a ačkoliv Cristiano Ronaldo skóroval, na vedoucího Fabia Quagliarellu ztrácí už čtyři branky.

Juventus 1:1 (0:1) FC Turín

Branky: 84. Ronaldo - 18. Lukič

Hosté začali v derby lépe a v patnácté minutě se ke střele propracoval Belotti. Jeho pokus ale Szczesny dokázal vyrazit.

O tři minuty později se do vápna dostal Lukič a parádní ranou už polského brankáře prostřelil. Srovnat mohl záhy Ronaldo, těsně minul levou tyč hostující brány.

Cristiano Ronaldo se ke střele dostal ještě na konci první půle, Sirigu tentokrát dokázal zasáhnout. Juventus byl aktivnější po celý průběh utkání, ve druhé půli se ale dlouho k žádné vážnější příležitosti dostat nemohl. Už to tak vypadalo, že všechny body překvapivě vybojuje turínské FC.

Šest minut před koncem ale z levé strany poslal do pokutového území nádherný centr Spinazzola a Cristiano Ronaldo hlavičkou srovnal na konečných 1:1. Ronaldo tak zapsal svou 21. branku v sezóně, na vedoucího Fabia Quagliarellu ale tři kola před koncem ztrácí již čtyři branky.

Juventus Vs. Torino FC - Serie A
Cristiano Ronaldo srovnává na konečných 1:1 (zdroj: zimbio.com)

Lazio Řím 1:3 (1:1) Atalanta

Branky: 3. Parolo - 22. Zapata, 58. Castagne, 76. Djimsiti

Boj o čtvrté místo nezačal pro Atalantu vůbec ideálně. Už ve 3. minutě využil zmatek v pokutovém území Parolo, jemuž míč ideálně připravil Caicedo.

Další příležitost měl Immobile, důležitý zákrok předvedl Gollini. Na opačné straně pálil Zapata, svou tutovku ale spálil. O pár minut později už se ale dočkal. Po Gómezově střele se k míči dostal Freuler a ten už našel zcela volného Zapatu, jenž míč poslal nechytatelně k pravé tyči.

První půli nakonec mohli hosté ovládnout, Iličič ale z úhlu Strakoshu překonat nedokázal. Bergamo se tak dočkalo těsně před uplynutím hodiny hry. Po velké chybě Wallaceho míč dotáhl do pokutového území Gómez a následně jej předložil volnému spoluhráči.

Iličič na něj nedosáhl, Timothy Castagne už ale ano. Míč poslal do prázdné domácí svatyně a svůj celek zpět na čtvrté místo. V 76. minutě navíc Gómez rozehrál rohový kop a Djimsiti hlavou pojistil výhru Atalanty. Bergamo zvítězilo 1:3 a Liga mistrů už pomalu klepe na dveře.

Kompletní výsledky 35. kola italské Serie A:

Juventus - Turín FC 1:1 (84. Ronaldo - 18. Lukić)
Chievo - SPAL 0:4 (8. a 55. Felipe, 47. Floccari, 81. Kurtić)
Udinese - Inter 0:0
Empoli - Fiorentina 1:0 (54. Farías)
Lazio - Atalanta 1:3 (3. Parolo - 22. Zapata, 58. Castagne, 76. Djimsiti)
Parma - Sampdoria 3:3 (2. Alves, 67. Kucka z pen., 72. Bastoni - 28. z pen. a 61. Quagliarella, 38. Defrel)
Sassuolo - Frosinone 2:2 (67. Ferrari, 77. Babacar - 8. Sammarco, 36. Paganini)
Janov - AS Řím 1:1 (90+1. Romero - 82. El Shaarawy)
Neapol - Cagliari 2:1 (85. Mertens, 90+8. z penalty Insigne - 63. Pavoletti)
AC Milán - Bologna 2:1 (37. Suso, 67. Borini - 73. Destro)

Více informací o Juventus FC naleznete zde.