Zpět na » Serie A » Neapol odmítla korunovaci Juventusu, ten se soustředí na odvetu Ligy mistrů

Serie A - Neapol odmítla korunovaci Juventusu, ten se soustředí na odvetu Ligy mistrů

Neapol odmítla korunovaci Juventusu, ten se soustředí na odvetu Ligy mistrů © zimbio.com - Fotbalisté SSC Neapol

0

15.04. - REVIEW Devět změn oproti prvnímu utkání čtvrtfinále Ligy mistrů udělal v lize Massimiliano Allegri a Juventus podlehl SPALu 2:1. Korunovace staronového mistra se tak odkládá, jelikož Neapol své střetnutí s Chievem zvládla naplno. Právě Chievo má po 32. kole definitivu sestupu.

SPAL 2:1 (0:1) Juventus

Branky: 49. Bonifazi, 74. Floccari - 30. Kean

Massimiliano Allegri udělal do utkání proti SPALu oproti střetnutí v Lize mistrů plných devět změn v základní sestavě. Ze základní jedenáctky hráli pouze Joao Cancelo a Rodrigo Bentancur.

Poprvé v sezóně dostali příležitost obránce Paolo Gozzi a taktéž kyperský záložník Grigoris Kastanos. Úvodní branka duelu se zrodila poměrně z ničeho. Cancelo si narazil s Bentancurem a jeho následná rána mířila hodně vedle. Do míče se ovšem vložil Kean a parádní tečí nedal Vivianovi šanci.

V úvodu druhé půle bylo srovnáno. Na centr Schiattarelly od rohového praporku si naskočil Bonifazi a hlavou překonal bezmocného Perina.

V 74. minutě se poté domácí dočkali senzační druhé branky. Střídající Caviglia zachyboval a Murgia se štěstím dostal míč na Floccariho, jenž ranou k pravé tyči vystřelil outsiderovi všechny body.

V sobotu tak bylo jasné, že titul zatím Stará dáma slavit nemůže. Spoléhat tak mohla na Chievo, které v neděli hostilo Neapol.

Chievo 1:3 (0:1) Neapol

Branky: 90. Cesar - 15. a 81. Koulibaly, 64. Milik

Chievo doma svůj zápas s Neapolí nezvládlo a má jistotu sestupu do Serie B. To Neapol po několika nezdarech zabrala a na druhé pozici si udržela sedmibodový náskok na třetí Inter Milán.

Hosté udeřili poprvé v patnácté minutě, po rohu Mertense hlavičkou skóroval sváteční střelec Koulibaly. Zvýšit mohl brzy Chiricheş, ovšem jeho hlavička skončila vedle. A stejně si vedl o dvě minuty později i Arkadiusz Milik.

Neapol byla aktivnější i v úvodu druhé půle. Mertens pálil mimo, Milikovu ránu už musel likvidovat Sorrentino. V 64. minutě už ovšem opět lovil míč ze sítě.

Po přihrávce Zielinského se opřel do míče a ten zamířil přesně k pravé tyči. Sorrentino neměl nárok. Další příležitost měl Callejón, tentokrát byl domácí gólman na místě. Deset minut před koncem ale přišel další rohový kop a další trefa obránce Koulibalyho, tentokrát již nohou.

Branku chtěl oslavit i Mertens, Sorrentino byl proti. V závěru se tak nečekaně dočkali čestného úspěchu domácí. V poslední minutě odcentroval z rohu Kiyine a Cesar hlavičkou uzavřel účet utkání na konečných 1:3.

Kompletní výsledky 32. kola italské Serie A:

SPAL - Juventus 2:1 (49. Bonifazi, 74. Floccari - 30. Kean)
AS Řím - Udinese 1:0 (67. Džeko)
AC Milán - Lazio 1:0 (79. Kessié z penalty)
Turín - Cagliari 1:1 (52. Zaza - 78. Pavoletti)
Fiorentina - Bologna 0:0
Sampdoria - Janov 2:0 (3. Defrel, 53. Quagliarella z penalty)
Sassuolo - Parma 0:0
Chievo - Neapol 1:3 (90. Cesar - 15. a 81. Koulibaly, 64. Milik)
Frosinone - Inter Milán 1:3 (61. Cassata - 19. Nainggolan, 37. Perišić z penalty, 90+3. Vecino)

Více informací o Juventus FC naleznete zde.