Zpět na » Serie A » Juventus je po výhře nad AC krok od Scudetta, Neapol pouze remizovala

Serie A - Juventus je po výhře nad AC krok od Scudetta, Neapol pouze remizovala

Juventus je po výhře nad AC krok od Scudetta, Neapol pouze remizovala © zimbio.com - Moise Kean

1

08.04. - REVIEW Moise Kean znovu skóroval a Juventus je jedinou výhru od zisku dalšího Scudetta. Další celky bojující o Ligu mistrů překvapivě ztratily. Neapol doma nepřehrála Janov, Inter nedokázal vstřelit branku Atalantě. Bergamo se tak senzačně posunulo už na čtvrté místo.

Juventus 2:1 (0:1) AC Milán

Branky: 60. Dybala z pen., 84. Kean - 39. Piatek

Do první příležitosti se ve šlágru 31. kola dostali hosté, po přihrávce Susa ale Piatek nezakončil ideálně. Poté se Rossoneri dožadovali pokutového kopu, rukou ve vápně zahrál Sandro, rozhodčí ale po poradě s videem překvapivě penaltu nenařídil.

I tak se hosté dostali v první půli do vedení. Bakayoko ve 40. minutě prostrčil míč na Piateka a ten se tentokrát nemýlil.

Parádními nůžkami se následně prezentoval Mandžukič, Reina vytáhl parádní zákrok. Na druhé straně střílel znovu Piatek, na místě byl i Szczesny. Po hodině hry padl Dybala po souboji s Musacchiem a ze sporné situace domácí vytěžili penaltu.

Dybala ji proměnil a srovnal stav utkání. O pět minut později mohl znovu hosty poslat do vedení Calhanoglu, z přímého kopu těsně minul. Juventus poté hrozil především díky střídajícímu Keanovi. Ten se poprvé ještě zastřeloval, šest minut před koncem ale už dokázal skórovat.

Po chybě v rozehrávce mu míč ideálně přichytal Pjanič a Moise Kean střelou k pravé tyči rozhodl o tom, že ani tento duel Juventus neprohraje.

Neapol 1:1 (1:1) Janov

Branky: 34. Mertens - 45+3. Lazović

Neapol doma s Janovem jen remizovala a už v příštím kole může Juventus slavit další Scudetto. Domácí přitom nezačali zle, o dva body ale Neapol připravil Danko Lazovič.

Už ve třetí minutě pálil Milik, Radu byl na místě. Ve 29. minutě poté přišla pro hosty pohroma, po tvrdém skluzu inkasoval po domluvě s videem červenou kartu Sturaro.

A Neapol brzy trestala, o čtyři minuty poté se do míče opřel Dries Mertens a skákavá střela doplula až do sítě. Srovnat mohl po rohovém kopu Günter, Karnezis parádně zasáhl. V závěru první půle ale Janov dokázal srovnat.

Pandev poslal nádherný centr na Lazoviče a ten ranou z první překvapil domácího gólmana. Ve druhé půli se toho příliš nedělo a domácí se do nějaké větší šance nedostali. Udeřit tak mohl Janov, Kouamé ale Karnezise nepřekonal.

V samotném závěru se do zakončení dostal Koulibaly, Radu ovšem jeho pumelici vyrazil. Neapol tak oslabený Janov přehrát nedokázala a znovu poměrně nečekaně ztratila.

Kompletní výsledky 31. kola italské Serie A:

Parma - Turín FC 0:0
Juventus - AC Milán 2:1 (60. Dybala z pen., 84. Kean - 39. Piatek)
Sampdoria - AS Řím 0:1 (75. De Rossi)
Fiorentina - Frosinone 0:1 (84. Ciofani)
Udinese - Empoli 3:2 (15. a 41. z pen. De Paul, 45. Mandragora - 11. Caputo, 24. Krunić)
Cagliari - Spal 2:1 (3. Farago, 60. Pavoletti - 18. Antenucci z pen.)
Inter - Atalanta 0:0
Lazio - Sassuolo 2:2 (53. z penalty Immobile, 90+5. Lulić - 57. Rogério, 89. Berardi)
Neapol - Janov 1:1 (34. Mertens - 45+3. Lazović)

Více informací o Juventus FC naleznete zde.