Zpět na » Serie A » Inzaghi dostal ultimátum, v Miláně ho možná nahradí Spalletti

Inzaghi dostal ultimátum, v Miláně ho možná nahradí Spalletti

Inzaghi dostal ultimátum, v Miláně ho možná nahradí Spalletti © goal.com - Filippo Inzaghi

1

Líbilo se

23.01. - Neuspokojivá hra i výsledky z posledních utkání srazily trenéra a klubovou legendu AC Milán Filippa Inzaghiho do kolen. Pokud v následujících dvou kolech nedojde ke hmatatelnému zlepšení, bude podle některých zdrojů někdejší italský reprezentant odvolán a na jeho místo dosazen zkušený odborník Luciano Spalletti, jenž je momentálně bez angažmá.

Rossoneri vyhráli v Serii A naposledy 14. prosince v domácím klání s Neapolí. Od té doby zaznamenali dvě remízy (s AS Řím a Turínem) a dvě domácí porážky s papírovými outsidery Sassuolem a Atalantou Bergamo. V tabulce se nacházejí na osmé příčce.

Není tedy divu, že fanoušci jsou hrubě nespokojení a trpělivost začíná docházet i vedení. V příštím kole jede AC Milán do Říma, kde se utká s tamním Laziem, a poté jej doma čeká poslední Parma. Pakliže se slavný celek nevzpamatuje ani v těchto dvou duelech, Filippo Inzaghi bude pravděpodobně odvolán.

Prezident milánského klubu Silvio Berlusconi už má údajně vyhlednutou i náhradu, kterou by se měl stát Luciano Spalletti, bývalý kormidelník AS Řím, jenž je po odchodu ze Zenitu Petrohrad bez angažmá. Zájem o jeho služby měla mít i Neapol, ale pozice jejího kouče Rafaela Beníteze se momentálně zdá být pevnější než ta Inzaghiho.

Jedenačtyřicetiletý Filippo Inzaghi převzal AC Milán v létě poté, co byl z funkce odvolán jeho bývalý spoluhráč Clarence Seedorf. Pro Inzaghiho to byla první trenérská zkušenost na velké fotbalové scéně, předtím rok trénoval milánskou Primaveru, za niž nastupují mladíci, kteří čekají na povolání do prvního týmu.

Kam dál?

Ond?ej Hlavá? / Football-Italia.net, FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články