Zpět na » Serie A » AC Milán zvažuje angažování Marcela Lippiho

Serie A - AC Milán zvažuje angažování Marcela Lippiho

AC Milán zvažuje angažování Marcela Lippiho © tuttosport.com - Marcello Lippi

1

Líbilo se

26.01. - Veleúspěšný italský kouč Marcelo Lippi by mohl být angažován milánským AC, které se nachází v krizi a nad jeho koučem Filippem Inzaghim visí pověstný Damoklův meč. Lippi by však do Milána nepřišel jako trenér, ale jako technický ředitel, jenž by měl poskytovat své cenné rady a zkušenosti hlavnímu kouči.

V posledních čtyřech ligových zápasech Milánští získali pouze jediný bod, naposledy podlehli po ostudném výkonu Laziu Řím na jeho hřišti poměrem 1:3. Filippo Inzaghi měl od vedení klubu dostat ultimátum, a pokud nepostoupí se svým týmem do čtvrtfinále Coppa Italia, pak na lavičce Rossoneri okamžitě končí.

O tom, kdo jej nahradí, se živě spekuluje. Kandidátem číslo jedna je Luciano Spalletti, jenž je bez angažmá poté, co opustil ruský Zenit Petrohrad, další variantou je dosazení současného asistenta Maura Tassottiho na post hlavního trenéra, mluví se i o Vincenzu Montellovi z Fiorentiny.

Tak jako tak by AC Milán rád na pozici technického ředitele přivedl Marcela Lippiho, který naposledy trénoval čínský celek Guangzhou Evergrande, se kterým vyhrál asijskou Ligu mistrů a poté se stal jeho technickým ředitelem.

Pokud někdejší kormidelník Squadry Azzury, Juventusu Turín či Interu Milán skutečně zaujme funkci technického ředitele v Miláně, bude jeho úkolem předávat své zkušenosti hlavnímu kouči, radit mu s taktikou, konzultovat možné složení základní jedenáctky a také promlouvat k jednotlivým hráčům.

Kam dál?

Ond?ej Hlavá? / Football-Italia.net, FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články