Zpět na » Serie A » Chelsea zvažuje vyplacení výkupní klauzule za Cuadrada

Chelsea zvažuje vyplacení výkupní klauzule za Cuadrada

Chelsea zvažuje vyplacení výkupní klauzule za Cuadrada © express.co.uk - Juan Cuadrado

1

Líbilo se

21.01. - Opora italské Fiorentiny Juan Cuadrado má ve smlouvě klauzuli, podle níž jej může získat jakýkoliv klub, který za něj nabídne částku ve výši 26,8 milionu liber. A právě toho by mohla využít londýnská Chelsea, jež se o kolumbijského rychlíka, který zazářil na loňském mistrovství světa v Brazílii, dlouhodobě intenzívně zajímá.

Cuadrado sice letos nemá až tak oslnivou formu jako vloni, kdy patřil mezi nejzářivější hvězdy celé Serie A, ve Fiorentině však stále platí za velmi důležitého hráče. V 21 soutěžních utkáních letos vstřelil pět branek a obránce soupeřů nepřestává udivovat především svým rychlým pohybem a houževnatostí.

O služby kolumbijského reprezentanta se po skončení světového šampionátu strhla na přestupovém trhu pořádná mela, šestadvacetiletý ofenzivní záložník, jenž nejčastěji operuje v pravém křídelním prostoru, však nakonec setrval ve Florencii, kde je smluvně vázán až do roku 2019.

Jeho kontrakt však obsahuje výkupní klauzuli, a pokud za něj některý z klubů složí požadovanou částku, Fiorentina jej v případě Cuadradova souhlasu musí uvolnit. Avizovaná suma činí 26,8 milionu liber, což by pro penězi ruského oligarchy Romana Abramoviče dotovanou Chelsea nemusel být až takový problém.

Blues se snaží prodat egyptského mladíčka Mohameda Salaha, který trenéra Josého Mourinha o svých kvalitách zatím příliš nepřesvědčil a mohl by zamířit do AS Řím. Teprve poté se zraky Chelsea mohou upírat ke Cuadradovi, kterého by rád získal i věčný rival londýnského klubu Manchester United.

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Ond?ej Hlavá? / SkySports.com, Fotbalportal.cz

Nejnovější články