Zpět na » Serie A » AS Řím blízko zisku Mohameda Salaha z Chelsea?

AS Řím blízko zisku Mohameda Salaha z Chelsea?

AS Řím blízko zisku Mohameda Salaha z Chelsea? © express.co.uk - Přestoupí Salah do AS?

1

Líbilo se

16.01. - AS Řím se pokouší zkvalitnit a rozšířit kádr před druhou polovinou sezony, aby mohl utočit na mistrovské Scudetto a konkurovat Juventusu Turín. Jedním z postů, které chce trenér Rudi Garcia posílit, jsou ofenzivní kraje tříčlenného útoku. Ty by mohl vyztužit Mohamed Salah z Chelsea.

Trenér Rudi Garcia musí oželet ztrátu klíčového útočníka Gervinha, který odcestoval na Africký pohár národů. Juan Manuel Iturbe se zatím nedokázal prosadit tak, jak se vzhledem k vysoké částce čekalo. AS navíc bojuje stále na třech frontách, když jej čeká vyřazovací fáze Evropské ligy, Coppa Italia a samozřejmě nekonečný boj s Juventusem Turín o mistrovské Scudetto. I proto trenér Garcia žádá více variant na kraje útoku.

A podle informací Sky Sport Italia strávil sportovní ředitel AS Walter Sabatini několik dní přípravou operace, která by měla přivést tu správnou posilu. Stranou zájmu médií připravoval Sabatini jednání s Chelsea ohledně dvaadvacetiletého egyptského záložníka Mohameda Salaha, který v Chelsea nehraje příliš pravidelně. A zdá se, že Sabatiniho snaha nese ovoce.

Mohamed Salah zavítal na Stamford Bridge z Basileje poté, co v jejím dresu vstřelil Chelsea dvě branky ve vzájemném utkání Ligy mistrů. V této sezoně se ale technicky zdatný rychlík zapojil jen do sedmi utkání v rámci všech soutěží dohromady a proto pověřil svého agenta, aby mu našel nějaké vhodnější prostředí. V Itálii byl dlouho ve hře milánský Inter, ale ten se nakonec rozhodl pro dvojici Shaqiri - Podolski.

Italská média nyní přinesla zprávu o tom, že AS včera v noci začalo jednat s Chelsea o přestupu mladého hráče. Zatímco Chelsea požaduje hostování do konce sezony a následný přestup za 17 milionů dohromady, AS by rádo získalo hráče na 18 měsíců dlouhé hostování za 2 miliony eur a následně za trvalý přestup zaplatilo Blues 13 milionů. Dnešní vydání programu oficiálního římského radia potvrdilo informaci s tím, že Salaha Vlkům nabídla sama Chelsea.

Ta by se ráda zbavila několika hráčů včetně Mohameda Salaha či Andrého Schürrleho. Italská média navíc spekulují o tom, že Chelsea zaujal římský útočník Mattia Destro, který je zase na odchodu z Věčného města. A do třetice se AS dlouhodobě zajímá o českého brankáře Petra Čecha, který v Chelsea ztratil místo jedničky. Zdá se, že by na trase mezi Římem a Londýnem mohlo dojít k hromadnému obchodu.

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Ondřej Pražák / football-italia.net

Nejnovější články