Zpět na » Serie A » Juventus si vychutnal Sassuolo, Neapol v šestigólové přestřelce vyškolila Inter a Vlci znovu neprohráli

Juventus si vychutnal Sassuolo, Neapol v šestigólové přestřelce vyškolila Inter a Vlci znovu neprohráli © it.eurosport.yahoo.com - Juventus v utkání se Sassuolem

2

16.12. - REVIEW Carlos Tévez hattrickem sestřelil Sassuolo a tak Stará dáma stále povede italskou ligu. Miroslav Klose se vrátil do sestavy a díky jeho dvěma trefám Lazio slaví tři body. Neapol si pak ve večerním utkání poradila s Interem v poměru 4:2, Goran Pandev ještě stihl neproměnit penaltu. V posledním utkání kola pak AS Řím opět neprohrál, přišla však pátá remíza z posledních šesti duelů. Tentokrát na půdě AC Milánu.

Dvě bezbrankové remízy, překvapivá prohra Udinese, skvělý návrat Mira Kloseho, hattrick Téveze či přestřelka v Neapoli. Takové bylo 16. kolo, které ještě není úplně za námi. Zítra se druhý celek italské ligy AS Řím představí na San Siru, hostit ho bude AC Milán.

Pojďme tedy popořádku. Nezmínili jsme výkon Fiorentiny, který byl v domácím prostředí bezchybný. Bez šance byla tentokrát Bologna.

Již ve 13. minutě se individuálně dokázal prosadit Josip Iličič a ukázal, že Maria Gómeze lze nahradit. U druhé branky již byla momentálně největší hvězda fialek, Giuseppe Rossi. Ten v obtížné pozici dokázal najít Borju Valera, který střelou k pravé tyčce nedal Curcimu šanci.

Nakonec se prosadil i Rossi a to v 65. minutě, kdy si s Valerem postavení vyměnili. Valero skvělým centrem našel v pokutovém území Rossiho a nejlepší střelec ligy opět nezaváhal. Fiorentina tak nedala Boloni šanci a posunula se na 4. pozici.

Překvapením skončil zápas v Udine. Domácí tým byl na tom sice hůře než protivník z Turína, ovšem čekala se spíše výhra domácích. Jenže kapitán Antonio Di Natale neproměnil tři velké příležitosti a tak hosté trestali.

Hned po přestávce se prosadil Farnerud, v 75. minutě si pak na centr Darmiana naskočil Immobile a hlavičkou nedal Brkičovi šanci. Pro Udinese tak další porážka a pád už na 15. místo tabulky.

Skvělý návrat prožil Miroslav Klose. V utkání Evropské ligy už sice nastoupil z lavičky, ale až dnes začal od začátku. A bylo to poznat.

V 19. minutě dokonale využil přihrávky od Candrevy a rychle uklidil míč za Bardiho. Za sedm minut pak Bardi jen vyrážel střelu jednoho z domácích hráčů a Klose v pohodě vsítil druhou trefu. Čtyři minuty po pauze mohl Klose završit hattrick, v obrovské příležitosti ale selhal. Nakonec tak z toho jsou dvě branky, ale tři body pro Lazio.

O Juventusu nemusíme nějak dlouho mluvit. Stará dáma si spravila náladu po překvapivém vyřazení v Lize mistrů a Sassuolo zničila jasně v poměru 4:0.

Hlavním iniciátorem popravy nováčka byl Carlos Tévez. Argentinský útočník vstřelil hattrick a k tomu naservíroval branku pro Pelusa. Jednoznačně se tak stal hvězdou zápasu a potvrdil, že ostatní týmy to budou mít s obhájcem Scudetta těžké. Velice těžké.

Dnešní poslední zápas nabídl šest branek a také výhru smutné Neapole. Ta stejně jako Juventus nedokázala postoupit do jarní části Ligy mistrů a to i přesto, že v posledním kole porazila Arsenal 2:0.

Dnes si tým okolo Gonzala Higuaína také spravil chuť. A argentinský útočník se opět trefil. Už v 9. minutě nedal Handanovičovi šanci. Hosté se ale osmělili a dokázali vyrovnat, ve 36. minutě to parádně udělali Alvarez s Cambiassem a druhý jmenovaný zavěsil.

Jenže za tři minuty provedli ještě lepší akci Dzemaili s Mertensem a domácí opět vedli. Za další tři minuty si navíc role prohodili a Dzemaili zvýšil na 3:1. Přesto to nebyla poslední branka v první půli. Ve 2. minutě nastavení se dostal odražený míč k Nagatomovi a Cabral byl bez šance.

Druhá půle už nabídla jen jednu branku, Neapol ale díky ní získala potřebný klid. Devět minut před koncem Insigne našel Callejóna a ten už si s touto příležitostí dokázal poradit.

V 91. minutě nastoupil na hřiště Goran Pandev a o minutu později mohl vstřelit i poslední branku. Penaltu ale zahodil a tak Handanovič popáté neinkasoval. Přesto Neapol vyhrála jasně 4:2 a stále okupuje třetí pozici. Inter po prohře ztratil čtvrtou příčku a momentálně je za Fiorentinou na páté.

V pondělí se odehrál poslední, desátý zápas 16. kola Serie A. A AS Řím v něm opět neprohrál, ale znovu ani naplno nebodoval. Získal tak pátou remízu v posledních šesti duelech a ztráta na Juventus se navýšila již na pět bodů.

Už ve 13. minutě vypálil Destro a Abbiati neměl šanci. Jenže brzy přišlo vyrovnání, po rohovém kopu přesně hlavičkoval Zapata.

Brzy po přestávce ale Vlci šli znovu do vedení. Gabriel fauloval a Kevin Strootman si připsal kromě asistence i úspěšně proměněnou penaltu. V 77. minutě ale Balotelli našel Muntari a ten střelou k pravé tyči vyrovnal stastistiky nizozemského záložníka.

V závěru mohli jít Vlci potřetí do vedení a tato branka by zřejmě znamenala i tři body. Gervinho ale v obrovské šanci selhal a tak si AS odváží ze San Sira bod. AC je po tomto utkání na desáté pozici, Vlkům patří pozice číslo dvě.

(48. Farnerud, 75. Immobile)
Juventus - Sassuolo 4:0 (15., 45. a 68. Tévez, 28. Peluso)
Neapol - Inter 4:2
(9. Higuaín, 39. Mertens, 42. Džemaili, 81. Callejón - 36. Cambiasso, 45+2. Nagatomo)
AC Milán - AS Řím 2:2 (29. Zapata, 77. Muntari - 13. Destro, 51. Strootman z penalty)