Barometr 7. kola Serie A
© -
0
20.10. - Inter Milán Zlatana Ibrahimoviče a Josého Mourinha ovládl fotbalový víkend v Itálii. Propadli jeho soupeři a také další favorit Juventus.
Týmem týdne nemůže být nikdo jiný než Inter Milán. Do čela tabulky se dostal stylově, když vypráskal jednoho z největších rivalů na jeho hřišti. Dobrý výkon AS Řím především v prvním poločase nestačil na skvělý Inter, který jako by měl hřišti více hráčů, fyzickou kondici na rozdávání a široké množství možností řešení jakékoli situace. Domácí se na všechny šance velmi nadřeli, Inter se k brance AS dostával s neuvěřitelnou lehkostí a zaslouženě se vyhoupl do čela tabulky. Pochvalu zaslouží i Catania, která drží doma stoprocentní bilanci. Blýskla se opět Neapol, která si poradila s Juventusem.
Zlatan Ibrahimovič, milovaná i nenáviděná hvězda Serie A, opět ukázal, co v něm je. Dvěma góly sám zatloukl první dva hřebíky do rakve AS Řím, v obou příležitostech po dlouhém nákopu spoluhráčů chladnokrevně zakončil. Pravá či levá noha, Ibrahimovič si s tím jak vidno starosti nedělá. Kromě toho zaměstnával obranu AS Řím vytrvalým napadáním a udržel míč v útoku Interu, čímž poskytl mnoho oddychového času defenzívě týmu. Po dvou gólech pak nastříleli také Ronaldinho z Milána a Gilardino z Fiorentiny, velké postavy svých týmů.
A do třetice Inter. José Mourinho posadil na lavičku své ofenzívní hvězdy a postavil mnohým neznámého Obinnu, který měl ještě před sezónou namířeno do Anglie, kde však nedostal pracovní povolení. Ten se mu odvděčil gólem. Kromě toho Mourinho vtiskl atraktivní herní projev a udělal z něj zdánlivě neporazitelný tým, ve kterém těžko hledat slabiny. Na rozdíl od svého předchůdce Manciniho. Arrigoniho Bologna je prý v krizi, ale poradila si s dosud vedoucím Laziem. Konečně zvítězilo Allegriho Cagliari.
Padesát tisíc diváků přihlíželo dvěma zápasům. Na San Siru viděli hladké vítězství domácích, v Římě střelecký koncert Interu Milán.
Řím vybouchl doma a je na čtrnáctém místě ligové tabulky. Kam se poděl tým z loňského roku, který byl ještě 30 minut před koncem posledního kola mistrem a vyhrál dvě trofeje? Tým je v hluboké krizi, ve středu navíc hraje proti Chelsea. Fanoušci AS si oprávněně dělají starosti. Nedařilo se také Laziu, které ani ne po půlhodině hry prohrávalo o tři góly. V krizi je vedle AS Řím také Juventus, který už 5 zápasů za sebou nevyhrál a poslední dva dokonce prohrál.
Coda svou chybou společně se slovinským brankářem Handanovičem připravil Udinese o naděje na vítězství. Propadli také Carozzieri a Perrotta. Obránce Palerma se nechal hloupě vyloučit za stavu 0:0 a Catania pak vyhrála 2:0. Záložník AS Řím jako by až na několik záblesků nebyl na hřišti, právě uprostřed hřiště pak giallorossi nechali Interu nejvíce prostoru.
Claudio Ranieri má problém. Jeho Juventus již pětkrát za sebou nevyhrál, poslední dvě utkání přinesla jeho týmu nula bodů a jako by to nestačilo, sám Ranieri se v posledním zápase neukázal jako velký stratég. Molinaro místo De Ceglieho a Giovinco na lavičce přes absenci Camoranesiho jsou volby, které vzbudily nevoli. Střídání Del Piera De Cegliem pak jistě zaskočilo i největší Ranieriho zastánce. Problémy mají také Spalletti a De Biasi. Řím byl nepochopitelně roznesen a Turín dokázal „oživit“ Cagliari...
Ani deset tisíc lidí si nenašlo cestu na stadion v Lecce, kde hrálo Udinese. Tým, ve kterém působí tři reprezentanti Itálie, zřejmě netáhne.
Michal Šušák / gazzetta.it / FotbalPortal.cz
- Francie – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Argentina – Kapverdy: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Austrálie – Egypt: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Švýcarsko – Alžírsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Portugalsko – Chorvatsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- USA – Bosna a Hercegovina: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Mexiko – Ekvádor: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Nizozemsko – Maroko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Brazílie – Japonsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Portugalsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Chorvatsko – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Uruguay – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Norsko – Francie: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Tunisko – Nizozemsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Japonsko – Švédsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Ekvádor – Německo: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Curacao – Pobřeží slonoviny: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Mexiko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Jihoafrická republika tipy na Mistrovství světa 2026
-
Zápas, který nikdo nechtěl hrát, jak tvrdili aktéři. Nicméně kdyby Anglie neselhala ve druhé půli s Argentinou a kdyby...
-
Výstupní klauzule Marcuse Rashforda...
Každý celek toužící po podpisu anglického křídelníka Marcuse Rashforda musí od nynějška složitě vyjednávat o... -
MS 2026: FIFA odhalila novou trofej...
Organizace FIFA oznámila, že vítězové mistrovství světa obdrží po nedělním finále dosud nevídanou odměnu. Během 19.... -
MS 2026: FIFA řeší tresty pro...
Organizace FIFA pečlivě zkoumá případné disciplinární kroky poté, co skupina argentinských fotbalistů rozvinula transparent... -
Na přestupový trh spadla bomba....
Michael Olise údajně sdělil svým reprezentačním spoluhráčům, že touží opustit Bayern Mnichov a po blížícím se konci... -
Je přestup Mohameda Salaha do...
Agent egyptského útočníka Mohameda Salaha veřejně promluvil poté, co se objevily zprávy o brzkém příchodu jeho klienta do... -
MS 2026: Konec reprezentační...
Střední obránce John Stones se otevřeně vyjádřil k palčivé otázce, zda po mistrovství světa definitivně uzavře...
© 2026 FotbalPortal.cz
Liga Mistrů, Premier League, Primera Division, Serie A, 1. Bundesliga, Synot liga, Fotbal


