Zpět na » Ostatní » Euro 2024: Ve finále bych chtěl hrát s Německem, říká Kylian Mbappé

Euro 2024: Ve finále bych chtěl hrát s Německem, říká Kylian Mbappé

Euro 2024: Ve finále bych chtěl hrát s Německem, říká Kylian Mbappé © iconsport.photo - Kylian Mbappé

0

Líbilo se

12.06. - Všichni už se samozřejmě nemůžeme dočkat toho, až se Kylian Mbappé poprvé představí v dresu Realu Madrid a vystoupá na fotbalový trůn, jenž je po ústupu Messiho s Ronaldem prázdný. Před tím ale má jinou práci. Francii jako kapitán povede na Euru 2024 jakožto kapitán. Koho by si přál ve finále?

Kylian Mbappé už toho ve svých 25 letech i v reprezentačním dresu vyhrál a dokázal opravdu dost. Nejenomže byl v posledních 6 sezónách králem střelců Ligue 1, je nejlepším střelcem historie PSG a momentálně i největší hvězdou fotbalového světa. V 25 letech mu ale stále chybí Zlatý míč, jenž se mu předpovídal. I proto nyní přichází konečně odchod z PSG a podpis v Realu Madrid, jenž už je oznámen klubem i hráčem. Všichni netrpělivě čekáme, až to Mbappé v Madridu skutečně rozbalí. Mezitím ale budeme mít možnost ho vidět na evropském šampionátu. Poprvé Francii na velkém turnaji povede jako kapitán.

S kým by chtěl hrát Mbappé finále?

S Francií už se stal mistrem světa v roce 2018. Na posledním turnaji v Kataru dal hattrick ve finále, ale zlato slavil Messi s Argentinou. Skončil Hugo Lloris, kapitánská páska šla Mbappému, a tak je tu ještě o motivaci více. Mbappé na Euro pojede zdravě naštvaný z turnaje v Kataru, a tak je hlavním favoritem na Zlatou kopačku a Francie bude samozřejmě velkým favoritem na zlaté medaile. Kylian Mbappé o francouzských ambicích promluvil. A na rozdíl od takového Williama Saliby, který se Arsenalu svěřil, že by rád došel do semifinále, Mbappé myslí jen a pouze na celkový triumf. Semifinále pro něj není cílem, ale potupou. Zároveň chce Mbappé jednoho konkrétního soupeře pro finále. O koho jde?

„Jedeme do Německa pro to, abychom psali historii. Je to naše práce. Jsme připraveni, jsme hladoví po úspěchu a víme, co musíme udělat. Uděláme něco dobrého pro naši zemi, když vyhrajeme. Ano, Německo jako finálového soupeře bych opravdu bral. Naposledy jsme s nimi prohráli přátelák. To se ale nepočítá. Německo má super tým a když o něco jde, jsou vždycky tady. Když se jim nedařilo, vždy byli schopní se vrátit,” řekl Kylian Mbappé.

Kylian Mbappé

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články