Zpět na » Francie: Ligue 1 » Opět šílený Donnarumma: PSG zachraňoval Arnau Tenas

Opět šílený Donnarumma: PSG zachraňoval Arnau Tenas

Opět šílený Donnarumma: PSG zachraňoval Arnau Tenas © twitter.com - Arnau Tenas

3

Líbilo se

03.12. - Ani fanoušci PSG nemají tak úplně v lásce svého brankáře Gianluigiho Donnarummu. Všichni moc dobře víme, že italský gólman nám sliboval mnohem více, než nakonec ukazuje. Všem hnul žlučí i v dnešním duelu na Le Havru. Po 9 minutách šíleně trefil soupeře a šel do sprch. Skvěle ho ale nahradil Arnau Tenas, letní akvizice z Barcelony. Je to jeho šance?

Gianluigi Donnarumma byl od svých 16 jedničkou v AC Milán. No kdo tohle může říct? Suverénně největší brankářský talent od dob Gianluigiho Buffona, jehož nahradil v brance italského nároďáku. Rossoneri nakonec po konci smlouvy vyměnil za PSG, což mu v Miláne ještě nezapomněli, jak jsme se mohli přesvědčit ve vzájemném zápase. Na to, jaký ohromný měl Donnarumma potenciál, nezáří tak, jak by se třeba čekalo. Dělá chyby, jsou zápasy kdy nechytne nic navíc. No prostě se zřejmě stal objetí hypu.

Je přeceňovaný právě kvůli tomu, jak šíleně jakožto mladík vyletěl. Dnes zase jednou chyboval. PSG přijelo na hřiště nováčka do Le Havru. Uběhlo 9 minut, Donnarumma musel vyběhnout proti Casimirovi, ale do souboje šel pozdě, netrefil balón, ale noha mu vystřelila přímo do obličeje útočníka z Guadeloupe. Jasná červená karta, nebylo o čem. Kdyby se Donnarumma "trefil" jinam, mohlo to dopadnout daleko hůř než jen šrámem na obličeji 22letého forvarda. Do branky se tak dostal poprvé v barvách PSG Arnau Tenas. 22letý Španěl, jenž v létě dorazil z Barcelony.

A byl to právě Tenas, kdo zastavil výborně hrajícího nováčka, jenž klidně mohl sahat po bodech. V prvním poločase sice gól dal Mbappé, ale nemůžeme říct, že by PSG bylo kdovíjak lepší. Tenas musel vytáhnout během 78 minut rovnou 7 zákroků. Podle xG, měl alespoň jednou inkasovat. Udržel ale čisté konto. Zejména v druhém poločase přišla jedna šance, kdy dvěma po sobě jdoucími zákroky vynuloval Aliouiho. Klíčové zákroky. Arnau Tenas byl za mě jednoznačně mužem zápasu. Uvidíme, jestli si třeba výkonem proti Nantes v dalším kole neřekne i po Donnarummově návratu o více prostoru. Pro Tenase to mimochodem nebyl jen debut v PSG, ale celkově na nejvyšší úrovni profesionálního fotbalu. Dříve chytal jen za barcelonské béčko.

Gianluigi Donnarumma

David Suchý / ligue1.com

Nejnovější články