Zpět na » Francie: Ligue 1 » Nice včera poprvé v sezóně prohrálo. Co stojí za úspěchem tohoto klubu?

Nice včera poprvé v sezóně prohrálo. Co stojí za úspěchem tohoto klubu?

Nice včera poprvé v sezóně prohrálo. Co stojí za úspěchem tohoto klubu? © ogcnissa.com - Nantes vyzrálo na Nice

0

Líbilo se

03.12. - Nice je zřejmě největším překvapením této sezóny Ligue 1. Pod mladičkým italským trenérem Fariolim bylo Nice až do včerejška neporaženo. Stopku mu doposud nevystavělo PSG, Marseille ani Monaco, ale Nantes. I tak se ale aktuálně Nice drží v závěsu za PSG na druhém místě tabulky a vzkazuje, že to Pařížané jednoznačně nebudou mít lehké.

Francesco Farioli Nice změnil. Vedení ho přivedlo před touto sezónou z Turecka, kde vedl Alanyaspor a ještě předtím italskou legii v Turecku v podobě Karagümruku. Neznámé jméno, nulové zkušenosti s top evropskými ligami, ale obrovský potenciál. Ne nadarmo si Farioliho kdysi vybral katarský fotbalový svaz, aby vedl v týmu U17 herní operace. Umí tedy pracovat s daty, analyzuje a je to skvělý taktik. Zároveň je expertem na brankáře. Trenéra gólmanů dělal například u Roberta De Zerbiho v Sassuolo.

Tím se dostáváme k onomu úspěchu Nice, jenž stojí především na pevné defenzivě. Za 14 zápasů Nice dostalo jen 5 gólů. To je prostě šílenost. Takové PSG už inkasovalo 11x a má druhou nejlepší obranu. Vše z branky hlídá Marcin Bulka. Farioli odstřelil Schmeichela a z mladého Poláka udělal jedničku. Výsledek? Nejlepší brankář ligy. Pokud jako brankář v nějaké soutěži, navíc v té, kde hraje Kylian Mbappé, vyhrajete ocenění hráče měsíce, o něčem to svědčí. Kredit musí dostat i famózní, leč 40letý, Dante a také Todibo, o nějž se zajímají velkokluby.

V ofenzivě už je to trochu horší, ale Nice se řídí pravidlem, že pokud nedostanete gól, neprohrajete. A doposud tomu tak bylo. Zuby si na Nice vylámalo PSG, Marseille i Monaco, proti němuž Bulka chytil dvě penalty. V dosavadních 13 zápasech tedy Nice ještě neprohrálo. Bylo z toho 8 výher a 5 remíz. Někdy ale ta prohra přeci jen přijít musela a přišla včera. Nice se postavilo Nantes a díky gólu Florenta Molleta prohrálo 0:1. Na PSG tak po dnešku může ztrácet 4 body. Prohra sice bolí bodově, ale sezóna je ještě dlouhá a OGC Nice se jednoznačně vyplatí bedlivě sledovat.

Marcin Bulka

David Suchý / ligue1.com

Nejnovější články