Zpět na » » Sparta je mistrem. Na závěr remizovala doma s Plzní

Sparta je mistrem. Na závěr remizovala doma s Plzní

Sparta je mistrem. Na závěr remizovala doma s Plzní © @sparta.cz - Lukáš Haraslín

0

Líbilo se

27.05. - REVIEW Opakování zápasu Sparty s Plzní, tentokrát v posledním kole Fortuna ligy, nepřineslo negativní emoce jako v MOL Cupu. Nakonec byl z tohoto střetnutí napínavý fotbal, po němž následovaly oslavy domácího titulu.

Ani jednomu z celků vlastně už o nic nešlo, i když zcela vypustit zápas by si samozřejmě nedovolily. V obou sestavách přitom došlo k nějakým změnám, zejména ovšem v té plzeňské. Kvůli trestu nemohl nastoupit Šulc a na lavičce náhradníků zůstal i Tomáš Chorý či Radim Hranáč. Zejména obrana Plzně přitom tentokrát nepůsobila zrovna pevným dojmem.

V hlavní roli kouzelníka Martin Jedlička

Naštěstí ovšem opět čaroval Jedlička. Už v sedmé minutě vychytal obrovskou šanci Jana Kuchty, který určitě pomýšlel na možnost stát se králem střelců. Před plzeňským brankářem se zjevil zcela sám, ale překonat ho díky skvělému zákroku nedokázal. Ve 13. minutě sice na druhé straně vypálil z voleje krásnou střelu Vydra, ale i Vindahl byl připraven.

A v 16. minutě se kopala penalta, když Červ zboural ve vápně Preciada. Míč si na pokutový puntík postavil právě Jan Kuchta, poslal ho ovšem pouze do břevna Jedličkovi branky. Nejedná se přitom o první penaltu, kterou letos neproměnil. Jinak skvělý střelec prostě v tomto oboru není nějakým přeborníkem.

Ve 28. minutě přišla další obrovská šance na branku Plzně, jejíž obrana už musela být z kvalitních sparťanských hráčů dost nešťastná. Tentokrát si Haraslín ťuknul míč s Kuchtou a poslal ho na Jedličku, který další šanci opět famózně vychytal. Trenér České reprezentace bude mít velice těžkou úlohu při výběru brankáře. Martin Jedlička by se tam vedle Jindřicha Staňka totiž rovněž hodil.

Zelený poslal Spartu do vedení, Chorý srovnal

A tak se skóre zápasu poprvé měnilo až v nastaveném čase prvního poločasu. Po rohovém kopu Matěje Ryneše se za pomoci Vitíka, Krejčího, ale i nedůrazného plzeňského obránce dostal míč k Zelenému a ten ho tvrdě napálil do branky Plzně. Na to už ani Jedlička nestačil.

V druhém poločase se tempo hry dost zvolnilo, ale postupem času se začali více dopředu dostávat i hosté. A v 71. minutě dokonce dokázali vyrovnat, když si na Caduovu přihrávku skvěle naběhl Tomáš Chorý a dal svou již dvanáctou branku.

Odehrál Ladislav Krejčí svůj poslední zápas za Spartu?

Dalším výrazným momentem utkání potom bylo střídání kapitána týmu Ladislava Krejčího, který si možná v současnosti zahrál za Spartu svůj poslední zápas. Jeho přestup do Girony totiž může být velice blízko. Nic ovšem prozatím není potvrzeno.

A potom už následoval konec a tentokrát povolený náběh fanoušků na hrací plochu. Vše se na první pohled obešlo bez větších průšvihů, stadionem Sparty tryskaly emoce, předal se mistrovský pohár a tím se ukončila tato velice zajímavá sezóna.


Přečtěte si také: Sparta má double. Ve finále MOL Cupu zdolala díky gólu Birmančeviče Plzeň

Lukáš Loužecký / fotbalportal.cz

Nejnovější články