Zpět na » » O víkendu se na českých hřištích solidně střílelo. Debakly rozdávala Mladá Boleslav, Pkzeň i Sparta

- O víkendu se na českých hřištích solidně střílelo. Debakly rozdávala Mladá Boleslav, Pkzeň i Sparta

O víkendu se na českých hřištích solidně střílelo. Debakly rozdávala Mladá Boleslav, Pkzeň i Sparta © sparta.cz - Sparta je před derby ve formě

0

Líbilo se

18.09. - REVIEW Fortuna Liga zažila víkend plný demolic. Před vstupem do pohárové Evropy se výborně střelecky naladila především plzeňská Viktorka, která nedala šanci Vrbovu Zlínu a zvítězila na jeho hřišti 7:1, a také Sparta. Ta si na Letné bez problémů poradila se Slováckem a naladila se tak nejen na pohárovou Evropu, ale i na víkendové derby se Slavií. Zastřílela si i Mladá Boleslav s Hradcem Králové.

Mladá Boleslav - Hradec Králové 5:1

Branky: 5. a 21. Mareček, 14. Karafiát, 48. Kušej, 80. Suchý

Víkendovou střelnici na hřištích Fortuna Ligy poprvé postavila na svém stadionu Mladá Boleslav. Soupeřem byl Hradec Králové, jehož fanoušci požadují rezignaci trenéra Webera. Už první 20minutovka byla pro Hradec traumatizující. V 5. minutě se prosadil po skvělé nahrávce Solomona Daniel Mareček, na kterého navázal Ondřej Karafiát po jeho rohovém kopu. A aby svou výbornou pasáž Mareček ještě vylepšil, přidal druhou branku v zápase. Po změně stran parádní technickou ránou zvýšil Kušej. Snížit sice dokázal Petr Juliš, ale čtyřgólové vedení Mladé Boleslavi vrátil Marek Suchý. Konečné skóre tedy 5:1.

Zlín - Viktoria Plzeň 1:7

Branky: 24. Vukadinovič, 4. Chorý, 20. a 26. Šulc, 45+1. Bucha, 49. a 57. Durosinmi, 86. Kliment

Viktoria Plzeň se dostala do poměrně slušné formy a body neztratila od konce července. Proti Vrbově Zlínu skóre otevřel parádní ránou Tomáš Chorý. Plzni poté vše ulehčil Černín. Jeho faul na Durosinmiho byl ohodnocen červeně a rozjel se plzeňský válec. Na první trefu Šulce ještě zareagoval famózním volejem Vukadinovič, ale pak už Zlín neměl šanci. Druhou branku v zápase přidal Pavel Šulc a do konce poločasu ještě zvýšil Pavel Bucha. Po změně stran přišly dva jednoduché góly Durosinmiho v rozmezí 8 minut, a v poslední desetiminutovce zlínskou popravu dokonal Jan Kliment.

Sparta Praha - Slovácko 5:0

Branky: 11. a 70. Birmančevič, 20. Wiesner, 45+1. Haraslín, 81. Olatunji

Ačkoliv hraje Sparta pěkný fotbal, asi málokdo čekal, že šlágr tohoto ligového kola dopadne takhle jednoznačně, ačkoliv už před zápasem Slovácko počítalo personální ztráty. Po 11 minutách skóre otevřela srbská posila, skvěle hrající Veljko Birmančevič. O pár minut později zvyšoval tvrdou ránou Tomáš Wiesner. Famózní trefu mohl přidat Ryneš. Jeho raketa z dálky ale skončila jen na břevně. Do konce poločasu zvyšoval Haraslín po souhře s Birmančvičem. Tito dva si role ve druhé půli vyměnili a bylo to už 4:0. Skóre pak na 5:0 uzavřel hlavou Olatunji.

David Suchý / fortunaliga.cz

Nejnovější články