Zpět na » » Wolfsburg má zájem o plzeňského snajpra Durosinmiho

Wolfsburg má zájem o plzeňského snajpra Durosinmiho

Wolfsburg má zájem o plzeňského snajpra Durosinmiho © brila.net - Durosinmi je na hřišti nepřehlédnutelný

0

Líbilo se

07.10. - Minulý říjen hrál v lize proti Líšni, Prostějovu nebo proti Vyškovu. Teď se o něm spekuluje jako o žhavém zboží, o kterého má zájem jeden z největších týmů Bundesligy. Nigerijec Rafiu Durosinmi, stále pouze 20letý útočník patří ke klenotům Viktorie Plzeň. Co s ním bude dál?

Září ve Fortuna lize i Konferenční lize, celkem má za 17 zápasů 9 gólů, ke kterým přidal 4 asistence. Nezdá se to jako moc, ale z 7 střel na bránu zvládl v lize vytěžit 6 branek. Ale kromě toho je hráčem září celé Fortuna:Ligy. Rozhodně zaujal i zahraniční skauty, neboť Wolfsburg už kontaktoval vedení západočeského klubu.

Skauti týmu sponzorovaného Volkswagenem ho sledovali posledních několik utkání a shání si o něm informace. Plzeň si ho údajně cení na 10 milionů eur, ale reálná přestupová částka bude spíš něco nad polovinu téhle sumy.

Zajímavá je skutečnost, že ho Sparta v létě chtěla získat, nabídla na výměnu 2 hráče, ale hráč se rozhodl pro plzeňský tým. Smlouvu má platnou do června roku 2026, ale s nynějším zájmem ji nejspíš nedodrží.

Per aspera ad astra neboli přes překážky ke hvězdám, to je příběh Nigerijce, který riskoval všechno, aby si mohl zahrát za "malý klub ve východní Evropě", což se zatím vyplácí. A pokud jeho neuvěřitelný pokrok bude pokračovat a jeho potenciál stále více viditelný, budeme vídat skauty předních evropských klubů v tribunách Štruncových sadů mnohem pravidelněji.

David Janák / infotbal.cz, ruik.cz

Nejnovější články