Zpět na » » Plzeň má nového trenéra! Miroslav Koubek se vrací na lavičku Plzně

- Plzeň má nového trenéra! Miroslav Koubek se vrací na lavičku Plzně

Plzeň má nového trenéra! Miroslav Koubek se vrací na lavičku Plzně © fcviktoria.cz - Miroslav Koubek se stává novým trenérem Plzně

0

Líbilo se

05.06. - Spekulace, které vycházely v posledních týdnech se potvrdily. Viktoria Plzeň během dnešního dne představila staronového trenéra Miroslava Koubka. Ten se tak po konci v Hradci Králové v 71 letech dočkal dalšího angažmá.

Trenér Miroslav Koubek se vrací do známého prostředí. S plzeňskou Viktorkou získal mistrovský titul v sezóně 2014/15. Následně byl ale vyhozen, kvůli vypadnutí z předkola Ligy mistrů a slabšímu začátku sezóny.

Zkušený stratég se v posledním angažmá prezentoval bojovným a nesmírně soubojovým fotbalem na lavičce Hradce Králové. Tato cesta nesla ovoce a Hradec se pohyboval většinu času v horní polovině tabulky.

Součástí nového realizačního týmu bude také Jan Trousil. Bývalý ligový fotbalista, a také nedávný trenér druholigového Vyškova by mohl být na lavičce velmi silnou personou.

Plzeň v současnosti prochází velmi nejistým obdobím. Výsledkově ani výkonnostně zažila naprosto otřesné jaro, které bylo naprosto v kontrastu s podzimními výkony. Pokles formy stál místo také trenéra Michala Bílka, který dokázal s týmem vyhrát ligu a zároveň se účastnil základní skupiny UEFA Champions League.

Navíc plzeňský šéf Šádek řeší také prodej klubu. Nejhlasitěji se mluví o zájmu švýcarského konsorcia. Velký zájem má mít údajně také organizace Red Bullu.

Ať už situace v klubu dopadne, jakkoliv je naprosto jasné, že Koubka čeká v Plzni opravdu složitá práce. Stárnoucí tým, který potřebuje nový impuls bude v další sezóně bojovat o Konferenční ligu. Je otázka, zde je právě Miroslav Koubek ten pravý. Až čas ukáže.

Adam Rýdl / fcviktoria.cz

Nejnovější články