Zpět na » » Sparta díky penaltě ze 14. minuty nastavení zvládla důležitý duel s Plzní

Sparta díky penaltě ze 14. minuty nastavení zvládla důležitý duel s Plzní

Sparta díky penaltě ze 14. minuty nastavení zvládla důležitý duel s Plzní © iconsport.photo - Ladislav Krejčí dal rozhodující gól

0

Líbilo se

26.04. - REVIEW Slavia díky dvěma gólům hvězdného mladíka Matěje Juráska zvládla nepřijemné utkání v Ostravě a čekala na odpověď Sparty, která se doma utkala s Viktorií Plzeň. Ačkoliv bylo přes 100 minut skóre 1:1, Ladislav Krejčí z penalty vystřelil letenským výhru a odvrátil pohromu v podobě další ztráty bodů v titulovém souboji právě s rivaly ze Slavie.

AC Sparta Praha - FC Viktoria Plzeň 2:1

Branky: 45+3. Kuchta, 90+13. Krejčí z pen., 30. Durosimni

Zápas nabral od začátku poměrně solidní tempo a do zakončení se tlačily oba dva týmy, ačkoliv nebezpečnější byli o něco hosté z Plzně a to zejména Kolumbijec Jhon Mosquera. Dlouho se ale čekalo na pokus, který by gólmany nějak výrazně ohrozil. Nepřišel dlouho ani na druhé straně a tak si slovo vzal Rafia Durosinmi a parádní technickou střelou poslal Viktorii do vedení. Ladislav Krejčí sice srovnal, ale gól pro faul uznán nebyl a Sparta tak na srovnání čekala až do třetí minuty nastavení, kdy se prosadil Jan Kuchta.

Nedlouho po začátku druhé půle přišel velký závar před brankou Sparty, kterého málem využil podruhé Durosinmi, ale bloky sparťanů a faul Plzně gólu zabránily. Viktoria hlavně bránila a nutno říct, že jí to šlo opravdu dobře. Zblokovaných ran bychom napočítali opravdu hodně a Sparta se v koncovce trápila. Na konci devítiminutového nastavení zahrál rukou ve vápně Hejda, dostal druhou žlutou a kopala se penalta. Sudí sice za potyčku ještě vyloučil Mincheva, ale ve 14. minutě nastavení Ladislav Krejčí proměnil a zajistil tak 3 body pro Spartu.

David Suchý / sparta.cz

Nejnovější články