Zpět na » » Na pomoc Čišovskému se budou v listopadu dražit slavné kopačky

Na pomoc Čišovskému se budou v listopadu dražit slavné kopačky

Na pomoc Čišovskému se budou v listopadu dražit slavné kopačky © fcviktoria.cz - Na pomoc Čišovskému se budou v listopadu dražit slavné kopačky

0

Líbilo se

14.10. - Na začátku listopadu odstartuje charitativní aukce kopaček na pomoc těžce nemocnému plzeňskému fotbalistovi Mariánu Čišovskému. Iniciátorem akce "Kopeme pro Čišu" je organizace Spolek 28, jejímž předsedou je bývalý kapitán a nyní asistent trenéra Viktorie Pavel Horváth.

"Cílem této akce je pokusit se prostřednictvím dražby získat finanční prostředky nejen pro Mariána, ale zároveň také na pomoc dalším lidem, kteří bojují s amyotrofickou laterální sklerózou," přiblížil na webu Plzně Horváth.

Na konci října bude pro zájemce zveřejněn odkaz na internetové stránky aukce, která bude trvat zhruba tři týdny. "Speciální dřevěné boxy budou vyzdobeny grafikou ve viktoriánských barvách, ke každým kopačkám bude vydán certifikát pravosti s podpisem daného fotbalisty, Pavla Horvátha i Mariána Čišovského," uvedl tiskový mluvčí Plzně Pavel Pillár.

Nepůjde jen o kopačky současných hráčů západočeského celku, v dražbě prý budou k dispozici i některé sběratelské unikáty. "K této iniciativě se spontánně chtějí přidat další kluby a stranou nezůstanou ani národní celky Česka a Slovenska. K dispozici máme již nyní také kopačky Pavla Nedvěda a dalších fotbalových osobností let minulých, fanoušci si budou moct volit z opravdu unikátních párů kopaček napříč klubovým spektrem," uvedl Horváth.

Kam dál?

Redakce / ČTK

Související odkazy
Nejnovější články