Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Premier League » Tvrdá filosofie Xabiho Alonsa v Chelsea: Proč nechal hrát proti AC Milán úplně vyčerpaného hráče?

Tvrdá filosofie Xabiho Alonsa v Chelsea: Proč nechal hrát proti AC Milán úplně vyčerpaného hráče?

Tvrdá filosofie Xabiho Alonsa v Chelsea: Proč nechal hrát proti AC Milán úplně vyčerpaného hráče? © Venron Yuen/Nexpher Images via ZUMA Press Wire/Iconsport - Xabi Alonso

0

Líbilo se

Dnes 23:23 - Xabi Alonso nabídl velmi zajímavý vhled do svého specifického trenérského stylu, když prozradil důvod, proč se rozhodl nevystřídat naprosto vyčerpaného záložníka během duelu proti AC Milán. Londýnská Chelsea hladce porazila svěřence Rubena Amorima 3:0 v Jakartě. Joao Pedro zaznamenal 2 branky a další zásah přidal Moises Caicedo.

Nová posila Danny Welbeck dostal úvodní minuty v dresu londýnského celku po překvapivém příchodu z Brightonu. Utkání mělo obrovskou hodnotu zejména pro záložníka Romea Laviu. Tento belgický talent podepsal smlouvu v srpnu 2023 po přesunu ze Southamptonu za 53 milionů liber. Dlouho ho přitom lanařil konkurenční Liverpool.

Bývalý člen akademie Manchesteru City dosud nasbíral 43 startů, ale neustále ho trápila svalová zranění stehna. V důsledku toho vynechal přes 80 zápasů a nikdy nedokázal odehrát celých 90 minut. Tuto smolnou sérii konečně zlomil v sobotu na stadionu Gelora Bung Karno, kde vydržel celou hrací dobu. Španělský stratég udělal spoustu změn, aby dal prostor celému kádru, ale talentovaného fotbalistu ponechal na trávníku zcela záměrně. Vysvětlil, že ho chtěl nechat pocítit únavu navzdory nedávným svalovým problémům. „Romeo Lavia má mentální blok, pokud jde o odehrání 90 minut. Byl sice unavený, ale řekl jsem si, že ho zkrátka necháme hrát. Nechali jsme ho dokončit 90 minut. Skončil naprosto vyčerpaný a myslím, že z toho má obrovskou radost,“ řekl manažer po utkání pro oficiální klubové kanály.

Belgičan neodehrál 90 minut přes 3 roky, takže duel proti milánskému sokovi představoval obrovský krok vpřed. Spoluhráč Wesley Fofana na sociálních sítích sdílel fotografii, ke které připsal pochvalu za zvládnutých 90 minut.

Rotace kádru a závěr asijského turné

Nyní se očekává, že Belgičan dostane zasloužený odpočinek. Chelsea totiž čeká další duel hned následující den, kdy změří síly s malajským celkem Johor Darul Ta´zim. Vzhledem k přítomnosti mnoha mladíků na turné se předpokládá, že trenér nasadí zcela odlišnou sestavu. Zápas představuje poslední zastávku probíhajícího turné po Austrálii a Asii. „Měli jsme vizi, že o víkendu s 2 duely během 2 dnů zvládnou borci celých 90 minut. Usilovali jsme o logické stupňování zátěže. Plán jsme měli a pevně se ho drželi,“ prozradil stratég novinářům.

„Koncept na zítřek jsme připravili včera. Mnoho mladíků dostane velkou šanci. Hrát 2 zápasy během 2 dnů je docela intenzivní, budeme je nutně potřebovat. Během uplynulých 2 týdnů jsme se hodně zlepšili a mnohému naučili. Nejde jen o fotbalovou stránku, ale také o tu osobní. Hráče jsme lépe poznali během společného času v zahraničí. Bylo to skvělé. Zítra nás čeká závěrečný test a pak letíme zpět do Londýna,“ dodal trenér na závěr. Chelsea následně v sobotu 15. srpna přivítá na stadionu Stamford Bridge Real Sociedad.

Přečtěte si také: Do Liverpoolu přichází překvapivá zkušená defenzivní posila z Barcelony

Nikolas Kočica /

Nejnovější články