Zpět na » Premier League » Manchester City vs. Financial Fair Play: Proč klub žaluje Premier League a jak reagoval předseda klubu?

Manchester City vs. Financial Fair Play: Proč klub žaluje Premier League a jak reagoval předseda klubu?

Manchester City vs. Financial Fair Play: Proč klub žaluje Premier League a jak reagoval předseda klubu? © iconsport.photo - Mubarak a Guardiola

0

Líbilo se

07.06. - NEPŘEHLÉDNĚTE Manchester City čelí bezprecedentní právní bitvě s Premier League, která zahrnuje 115 obvinění z porušení finančních pravidel. V reakci na to klub zahajuje právní kroky proti lize, přičemž spor se točí kolem pravidel transakcí s přidruženými stranami.

V únoru 2023 Premier League oznámila, že Manchester City údajně porušil finanční pravidla v období od roku 2009 do roku 2018. Klub, který důrazně popírá všechna obvinění, je obviněn z následujících porušení.

Obvinění proti klubu

  • 54 obvinění z neposkytnutí přesných a aktuálních finančních informací v letech 2009/10 až 2017/18.
  • 35 obvinění z nekooperování s vyšetřováním Premier League od prosince 2018 do února 2023.
  • 14 obvinění z neposkytnutí přesných finančních zpráv o kompenzacích hráčů a manažerů v letech 2009/10 až 2017/18.
  • 7 obvinění z porušení předpisů Premier League o ziskovosti a udržitelnosti v letech 2015/16 až 2017/18.
  • 5 obvinění z nedodržení předpisů UEFA, včetně licenčních a finančních pravidel Fair Play.

Proč žalují Premier League?

V úterý The Times uvedl, že Manchester City zahájili bezprecedentní právní kroky proti Premier League. Spor se bude řešit v dvoutýdenním soukromém arbitrážním slyšení, které začne v pondělí 10. června. Právní kroky se týkají pravidel transakcí s přidruženými stranami Premier League, která mají zabránit klubům v nafukování komerčních dohod s firmami spojenými s jejich vlastnictvím. City tvrdí, že tato pravidla jsou nezákonná a argumentují, že jsou oběťmi diskriminace a tyranie většiny, protože pravidla byla schválena jejich rivaly.

Rozhovor s Khaldoonem Al Mubarakem

Jen 24 hodin po oznámení právních kroků proti Premier League vydal předseda Manchester City Khaldoon Al Mubarak pozoruhodný rozhovor s klubovými médii. V něm zhodnotil sezónu, během níž tým Pepa Guardioly vyhrál rekordní čtvrtý ligový titul v řadě, ale prohrál finále FA Cupu s Manchesterem United. Al Mubarak také varoval, že finanční předpisy Premier League by mohly snížit úroveň kvality ligy. „Myslím, že Premier League se dostala tam, kde je dnes, tím, že byla nejkonkurenceschopnější ligou. Doufám, že regulace bude trochu rozumnější,“ řekl. Dodal, že vyvážený přístup je vždy dobrý, ať už v Anglii nebo jinde v Evropě, a že omezení na výměny a půjčky hráčů značně omezí manévrovací prostor klubů. „Samozřejmě, že to je frustrující. Myslím, že zmiňování je vždy frustrující. Mít to stále zmiňováno způsobem, jakým je to zmiňováno. Cítím s našimi fanoušky a všemi, kteří jsou s klubem spojeni, když jsou tato obvinění neustále zmiňována,“ řekl.

Petr Magasanik / fotbalportal.cz

Nejnovější články