Zpět na » » Bude Kevin De Bruyne na černé listině Saúdské Arábie? Důvodem je jeho agent

Bude Kevin De Bruyne na černé listině Saúdské Arábie? Důvodem je jeho agent

Bude Kevin De Bruyne na černé listině Saúdské Arábie? Důvodem je jeho agent © iconsport.photo - De Bruyne po zápase

1

Líbilo se

07.06. - BULVÁRNÍK Kevin De Bruyne, hvězda Manchester City, by mohl být zařazen na černou listinu Saúdské Pro Ligy, pokud jeho agent poruší jedno z přísných pravidel ligy, jak uvádí zprávy. De Bruyne, který je stále spojován s odchodem z Etihad Stadium toto léto, se nachází v posledním roce své smlouvy.

Dvaatřicetiletý belgický záložník nedávno v rozhovoru pro belgický VTM promluvil o své budoucnosti. "Mohl bych vydělat neuvěřitelné množství peněz hraním v Saúdské Arábii a jsem otevřen všemu," uvedl. "Mám ještě jeden rok smlouvy, takže musím přemýšlet o tom, co se může stát. Mému nejstaršímu dítěti je teď osm let a nezná nic jiného než Anglii. Také se ptá, jak dlouho budu hrát v City. Až přijde čas, budeme to muset řešit určitým způsobem."

O co se jedná?

Podle The New York Times však přicházejí tyto výdaje s přísnými pravidly. Jedním z nich je, že jakýkoliv přestup hráče s ročním platem vyšším než 3 miliony dolarů (asi 2,34 milionu liber) musí být schválen ligou. Další pravidlo se týká využívání agentů při přestupových jednáních. Pokud by se zjistilo, že hráč nebo jeho agent využívají jeden tým jako páku proti jinému, aby získali vyšší plat, byli by okamžitě zařazeni na černou listinu. Od té doby, co státní investiční fond Gulf (PIF) získal většinové podíly ve čtyřech klubech, byly často spojovány stejné hráči s několika saúdskými týmy. Tato přísná pravidla mají zajistit férovost a transparentnost v přestupových jednáních.

Petr Magasanik / fotbalportal.cz

Nejnovější články