Zpět na » Premier League » Konec jedné éry: Pep Guardiola se údajně chystá opustit Manchester City

Konec jedné éry: Pep Guardiola se údajně chystá opustit Manchester City

Konec jedné éry: Pep Guardiola se údajně chystá opustit Manchester City © iconsport.photo - Guardiola a jeho tým

0

Líbilo se

27.05. - BULVÁRNÍK Pep Guardiola, katalánský kouč, který přinesl do Manchester City období bezprecedentní dominance, se podle všeho chystá opustit klub na konci příští sezóny. Vedení klubu by ho sice rádo vidělo pokračovat, ale zdá se, že jeho devátý rok na Etihad Stadium bude jeho posledním.

Guardiola, který přišel do City v roce 2016, má na svém kontraktu zbývajících 12 měsíců. Ačkoli ze strany 52letého trenéra dosud nedošlo k formálnímu prohlášení, zdroje z fotbalového průmyslu i z prostředí City otevřeně diskutují o jeho možném odchodu v posledních měsících.

Za osm let svého působení získal Guardiola s Manchester City 15 významných trofejí, včetně historicky prvního titulu v Lize mistrů pro klub. Jeho éra je definována šesti tituly v Premier League, z toho čtyřmi po sobě, což je výkon, který nikdo před ním nedokázal. Jeho taktické mistrovství a schopnost přetvářet tým sezónu po sezóně přinesly City nezměrný úspěch a postavily klub mezi elitu světového fotbalu.

Kdo nahradí Guardiolu?

Vedení City se snaží přesvědčit svého nejúspěšnějšího trenéra, aby prodloužil své působení, ale připravuje se také na možnost jeho odchodu. V souvislosti s nástupnictvím se nejčastěji skloňují jména jako Michel z Girony, který zaujal svými výsledky v La Lize, Julian Nagelsmann, jenž má smlouvu s německou reprezentací do roku 2026, a Xabi Alonso. Guardiola sám obdivuje Roberta De Zerbiho.

Petr Magasanik / fotbalportal.cz

Nejnovější články