Zpět na » Premier League » Roberto De Zerbi jako náhrada za Pepa Guardiolu?

Roberto De Zerbi jako náhrada za Pepa Guardiolu?

Roberto De Zerbi jako náhrada za Pepa Guardiolu? © iconsport.photo - Roberto De Zerbi

0

Líbilo se

28.05. - Fotbalovým světem nyní hýbou slova Pepa Guardioly ohledně toho, že po příštím ročníku dost možná opustí Etihad Stadium. Už se začíná řešit, kdo ho nahradí, a řešit by se to určitě mělo. Podle všeho je nejreálnější variantou Roberto De Zerbi, jehož sám Guardiola jako svého nástupce označil. Italský kouč právě skončil v Brightonu.

Pep Guardiola byl tím, koho Manchester City potřeboval. Arabští šejkové do klubu nalili velké množství finančních prostředků, ale Cityzens stále nebyli na tom absolutním vrcholu. Se vší úctou, Mancini, Pellegrini a další prostě nejsou na levelu jako Guardiola a ostatní top kouči, jenž v té době ve velkých klubech působili. Pep Guardiola přišel z Bayernu a okamžitě začal měnit mužstvo. Byl to dlouhý a drahý proces. Ale vyplatil se. Manchester City je anglickým monopolem. 4 tituly v Premier League v řadě to je opravdu něco neskutečného. Po odchodu Jürgena Kloppa se ale blíží i den, kdy skončí i Guardiola. Brzy mu bude končit smlouva a podle jeho slov je blíže konci než setrvání.

Náhrada za Guardiolu?

Pro klub to bude obrovská rána a měl by se co nejdříve dívat po náhradě. Asi všichni jí mají v očích jasnou. Je jí Roberto De Zerbi, jehož Guardiola sám označil za ideální náhradu za jeho osobu. De Zerbimu složil i několik dalších poklon. Jenomže Roberto De Zerbi nyní skončil v Brightonu. A za mě určitě neplánuje roční dovolenou, i když jde o Manchester City. Pokud nepřijde ihned nějaká dohoda, podle mě De Zerbi někde podepíše. Hodně klubů ho bude chtít. Když trochu přestřelím, za mě by bylo super Guardiolu s De Zerbim spojit. Asistent De Zerbi, jenž se následně stane hlavním trenérem? Eliminovalo by to možnost pro jiné kluby, zároveň by to De Zerbimu pomohlo, na druhé straně i Cityzens. Je to ale trochu sci-fi scénář.

De Zerbi do Manchesteru United?

Poslední dobou se však mluví i o tom, že situace De Zerbiho jako volného manažera chce využít Manchester United. Tato sezóna byla jeho nejhorší v Premier League vůbec a mluví se o tom, že ani zisk FA Cupu vedení neobměkčí a Erik ten Hag si bude balit kufry. Roberto De Zerbi by mohl být pro Red Devills skutečným game changerem. Otázkou jsou ale jeho ambice a preference. Udržet nejlepší klub na světě po odchodu nejlepšího manažera na světě, nebo si vytvořit vlastní odkaz a povznést klub, který správného trenéra hledá už 12 let po odchodu Sira Alexe Fergusona.

Roberto De Zerbi

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články