Zpět na » Premier League » Za koncem Pochettina v Chelsea mohl stát odlišný názor na prodej Gallaghera

Za koncem Pochettina v Chelsea mohl stát odlišný názor na prodej Gallaghera

Za koncem Pochettina v Chelsea mohl stát odlišný názor na prodej Gallaghera © mirror.co.uk - Mauricio Pochettino a Conor Gallagher

1

Líbilo se

22.05. - Stále není úplně jasno o tom, proč se Chelsea po dohodě rozešla s Mauriciem Pochettinem i přes to, že se mu podařilo něco, co bylo po první polovině sezóny nemyslitelné. Podle posledních informací měly být rozepře mezi Pochettinem a vedením i ohledně záložníků. Pochettino se nehodlal pustit Conora Gallaghera, jehož chce vedení zpeněžit.

Mauricio Pochettino byl po první polovině sezóny v Chelsea dost kritizovaný. Argentinský manažer totiž nedokázal zprovoznit mužstvo, jež stálo opravdu nekřesťanské peníze. Caicedo, Fernandéz, Jackson, Mudryk a další posily za stovky, či vyšší desítky milionů eur byly hodně za svými možnostmi. To sice stále platí, ale dost se to zlepšilo a druhá polovina sezóny byla pro Chelsea opravdu dobrá. Skončila na 6. místě, díky čemuž si zahraje evropské poháry. Na to to v lednu skutečně nevypadalo a klobouk dolů před tím neskutečným progresem.

Šokující konec

O to větší je nynější šok ohledně Pochettinova konce jen pár dní po posledním zápase s Bournemouthem, díky němuž si Chelsea Evropu zajistila. Skutečně věc na první pohled nepochopitelná. Pochettino se s vedením měl údajně po vzájemných konverzacích dohodnout na konci. Stát za tím už údajně neměl Todd Boehly, ale je zřejmé, že tu situaci kontroloval. Tvrdí se, že Pochettino měl jiné představy ohledně vedení klubu, jeho vize, rychlosti růstu a především přestupů, což asi vedení zasáhlo do živého a nechtělo to snášet. Hledá nyní méně zkušeného manažera, zřejmě takového, co bude za šanci v Chelsea rád a před výše postavenými sklopí uši.

Mohl za to Gallagher?

Z Anglie jdou nyní zprávy, že jedním z hlavních důvodů byl Pochettinův rozdílný pohled na zálohu. Nebyl spokojený s Enzem Fernandézem a Moisesem Caicedem. Jeho oblíbencem pak byl Conor Gallagher, jenž při absenci Jamese nosil kapitánskou pásku. A skutečně byl letos nejlepším záložníkem The Blues. Vedení se ale chce s Gallagherem v létě rozloučit, aby klubu ulehčilo vzhledem k finanční fair-play. A na to nechtěl Pochettino za žádnou cenu přistoupit a není se čemu divit. Pokud se tomu tak stane, pak teprve můžeme čekat nepokoje fanoušků. Gallagher, odchovanec klubu, je právem jejich velkým oblíbencem. Takové vedení abyste ve svém oblíbeném klubu pohledali. Přeji hodně sil a nervů fanouškům.

Conor Gallagher

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články