Zpět na » Premier League » Mauricio Pochettino končí v Chelsea 2 dny po kvalifikaci do evropských pohárů

Mauricio Pochettino končí v Chelsea 2 dny po kvalifikaci do evropských pohárů

Mauricio Pochettino končí v Chelsea 2 dny po kvalifikaci do evropských pohárů © iconsport.photo - Mauricio Pochettino

0

Líbilo se

21.05. - NEPŘEHLÉDNĚTE První polovina sezóny byla sice z pohledu Chelsea tragická, ale po začátku roku si to vše evidentně sedlo, a i když častokrát pochybně, začalo se vyhrávat, výkonnost hráčů rostla a byla z toho nakonec Evropa. Ale to by to nebyla Chelsea, kdyby do toho nehodila vidle ve chvíli, kdy se našla správná cesta. Mauricio Pochettino totiž na lavičce Chelsea s okamžitou platností skončil. Údajně po vzájemné dohodě.

Mauricio Pochettino za sebou sice v trenérské kariéře nemá velké trofeje, ale zůstala za ním práce, která je jasně viditelná. To on posunul Southampton směrem, že dokázal hráče prodávat za desítky milionů eur a hrál evropské poháry, z Tottenhamu následně udělal jeden z nejlepších celků Evropy a po dlouhých letech s ním reálně bojoval o titul, byl ve finále Ligy mistrů. Následně mu sice nevyšel přesun do PSG, kde to nebylo ono, ačkoliv vyhrál ligový titul, ale toto léto po něm s velkou slávou sáhla Chelsea jako po tom, kdo měl postavit mladíky do latě.

První polovina sezóny byla bídná a Pochettino na lavičce zůstal zřejmě jen kvůli údajným problémům s finanční fair-play, ale nakonec to bylo dobře. Chelsea začala šlapat, ačkoliv některé výkony rozhodně nebyly nejlepší, ale byly z toho velmi dobré výsledky a v posledním kole si The Blues pojistili účast v evropských pohárech. V lednu něco absolutně nemyslitelného a za to Pochettinovi náleží poklona. Zdá se, že hráči si sedli a najednou to skutečně začalo šlapat. Správný směr? Evidentně ano, byli jsme zvědaví, jak to bude vypadat v další sezóně, ale vedení to vidělo jinak.

Správné rozhodnutí vedení Chelsea?

Chelsea nyní přichází s opravdovým šokem. Mauricio Pochettino končí na lavičce s okamžitou platností. Mělo tak být učiněno po schůzce s vedením klubu. To se nyní bude soustředit na příchod mladého manažera, přičemž už pár jmen na seznamu má a jednání probíhají. Vzhledem k tomu, co Pochettino ve druhé polovině sezóny dokázal, připadá mi to jako totální disrespect k jeho práci. Nevypadalo to, že by to dokázal otočit, ale on to dokázal a asi nikdo nečekal, že se s ním vedení rozloučí. Mluví se o tom, že proti srsti bylo sportovnímu úseku to, že Pochettino se chtěl po hluchém posilování také zapojit do řešení přestupů, což by snad měl manažer řešit především, když ty hráče následně musí používat. Je také možné, že se vedení nezdálo něco úplně jiného, co bychom aktuálně třeba pochopili, ale takhle se to zdá opravdu jako hloupost. A vypadá to přesně tak, jak to vždy vypadalo v Chelsea. Abramovič nebo Boehly, pořád to stejné dokola.

Mauricio Pochettino s Jacksonem a Caicedem

David Suchý / fotbalportal.cz

Anketa

Měla Chelsea odvolat Pochettina,

Ano (0)

Ano 0,0%

Ne (3)

Ne 100,0%
Celkový počet hlasů: 3
Loading... Uklávám Váš hlas.
Nejnovější články