Zpět na » Premier League » Konec Jürgena Kloppa rozbrečel Pepa Guardiolu

Konec Jürgena Kloppa rozbrečel Pepa Guardiolu

Konec Jürgena Kloppa rozbrečel Pepa Guardiolu © iconsport.photo - Jürgen Klopp

1

Líbilo se

20.05. - Premier League měla několik let žít z rivality mezi Pepem Guardiolou a José Mourinhem. Angažmá v Manchesteru ale vyšlo jen jednomu a největším rivalem pro Guardiolu se stal Jürgen Klopp. Tato zdravá rivalita však nyní s Kloppovým odchodem končí a samotného Pepa Guardiolu to dohnalo k slzám.

Pep Guardiola přicházel do Manchesteru City jako ohromně úspěšný manažer. Divy dokázal dělat s Barcelonou, následně vyhrával tituly v Bayernu a už v té době poznal, že soupeřit s Jürgenem Kloppem, to není jen tak. Ještě než se Guardiola přesunul do Manchesteru City, Klopp v listopadu 2015 podepsal v Liverpoolu. Stala se z toho obrovská rivalita. Mourinhovi to v Manchesteru United nevyšlo, a tak se stal hlavním rivalem kouče Manchesteru City právě Klopp. Stal se nakonec jediným, kdo dokázal dlouhodobě představovat konkurenci pro Cityzens a ve finále jako jediný dokázal onu nadvládu překazit. Byla to zdravá rivalita. Oba se respektovali a navzájem se od sebe učili. Téhle pohádce je ale nyní konec.

Kloppův konec všemi otřásl

Jürgen Klopp dal Liverpoolu včera oficiálně sbohem po 9 úspěšných letech, dohnal snad všechny fanoušky k slzám a nejen fanoušky. Manchester City sice v ten samý den výhrou nad West Hamem pečetil čtvrtý titul v řadě, ale Guardiola na tiskové konferenci nejásal. Naopak rozechvělým hlasem mluvil o tom, co mu během jeho kariéry Jürgen Klopp dal a těžko se bránil slzám. Tohle, v takový moment, kdy by měl španělský kouč slavit mistrovský titul, to jen ukazuje, jak velkou událostí konec německého kouče v Premier League je. A sám Guardiola naznačil, že jeho konec se také blíží. Celé to krásně vystihl jeden komentář fanouška Liverpoolu na sociálních sítích: „Pro nás je to, že jsme mohli mít Jürgena Kloppa jako manažera, více než titul”.

„Bude mi opravdu chybět. V mém životě hraje obrovskou roli a jako manažera mě posunul na úplně jiný level. Myslím si, že se neskutečně respektujeme a já mám pocit, že se jednou vrátí. Chci mu za všechno poděkovat,” řekl Pep Guardiola na adresu Jürgena Kloppa.

Jürgen Klopp

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články