Zpět na » Premier League » Stefan Ortega – nečekaný hrdina Manchesteru City při cestě za nesmrtelností. Úmysl Sona?

Stefan Ortega – nečekaný hrdina Manchesteru City při cestě za nesmrtelností. Úmysl Sona?

Stefan Ortega – nečekaný hrdina Manchesteru City při cestě za nesmrtelností. Úmysl Sona? © iconsport.photo, fotbalportal.cz - Haaland a Stefan Ortega

0

Líbilo se

15.05. - VIDEO V kádru Manchesteru City se z plejády superhvězd vynořil nepravděpodobný hrdina, který by mohl rozhodujícím způsobem přispět k jeho snaze získat bezprecedentní čtvrtý titul v Premier League v řadě, což se ještě nikomu nepovedlo. Stefan Ortega nahradil zraněného Edersona a za stavu 1:0 pro Citizens vychytal samostatný „nájezd“ Sona Heung-Mina.

Pep Guardiola si správně počínal opatrně, když při vedení City 1:0 vystřídal brankáře Edersona poté, co utrpěl ošklivý úder do hlavy při nepříjemné srážce s obráncem Tottenhamu Cristianem Romerem.

Ederson, který měl problém s okem, nevypadal s tímto rozhodnutím - přijatým na radu klubového lékaře - spokojeně, ale jeho manažer jednal naprosto oprávněně, a to nejen v nejlepším zájmu brazilského brankáře, ale také proto, že má plnou důvěru v jeho náhradníka Stefana Ortegu.

Stefan Ortega, který v této sezóně pokaždé, když Edersona zastoupil, předvedl během 21 minut na hřišti vynikající výkon té nejvyšší kvality. Dal tak City velkou možnost na šestý titul za posledních sedm sezón.

Když zazněl závěrečný hvizd a Citizens jsou jedno vítězství od toho, aby se znovu stal mistrem, Guardiola zamířil přímo k Ortegovi a počastoval jej polibkem na tvář za jeho zásadní přínos. Zasloužil si to.

Guardiola nešetřil chválou, když řekl: „Ortega je brankář světové extratřídy. Výjimečný, výjimečný brankář. Ederson neměl otřes mozku, měl problém s okem. Neviděl pořádně, takže lékař řekl, že bych ho měl střídat.“

Stefan Ortega předvedl rozhodující zákrok v 86. minutě, kdy zaváhal Manuel Akanji a Son Heung-Min se sám řítil na německého brankáře City. Ten jej ale vychytal. Na internetu se pak vyrojily reakce na tuto situaci. Spekulovalo se v nich o tom, zda Son Heung-Min tuto stoprocentní příležitost nezahodil schválně, aby nemohl rivalovi z Arsenalu...

sffsff

Kam dál?

Michal Čermák /

Nejnovější články