Zpět na » Premier League » Emiliano Martínez je prvním brankářem v historii Premier League, který si dal 3 vlastní góly

Emiliano Martínez je prvním brankářem v historii Premier League, který si dal 3 vlastní góly

Emiliano Martínez je prvním brankářem v historii Premier League, který si dal 3 vlastní góly © iconsport.photo - Martínez slaví

1

Líbilo se

14.05. - NEPŘEHLÉDNĚTE Emiliano "Emi" Martínez, brankář Aston Villy, se zapsal do historie Premier League. Stal se prvním brankářem, který si dokázal vsítit tři vlastní góly ve třech různých sezónách. Jeho smolné chvíle přišly v zápasech proti Liverpoolu, Arsenalu a Manchesteru United.

Emi Martínez, argentinský reprezentační brankář, prožil kariéru plnou úspěchů i nečekaných zvratů. Nedávno se stal prvním brankářem v historii Premier League, který má na svém kontě tři vlastní góly, každý v jiné sezóně. Tento rekord z něj dělá nejen legendu, ale také smutného hrdinu. Navzdory těmto nešťastným okamžikům zůstává Martínez klíčovou postavou svého týmu. Jeho vynikající výkony a schopnost zachraňovat téměř nemožné střely mu přinesly mnoho uznání. Přesto je tento rekord něco, co by si přál vymazat z paměti.

Kdy padly vlastní góly?

Jeho nejnovější vlastní gól padl v roce 2024 v zápase proti Liverpoolu. V dramatickém utkání, které skončilo remízou 3:3, Martínez nejprve v rukavicích úspěšně ztlumil tečovanou střelu, jenže při pádu na zem si míč nešťastně vhodil do branky. Tento incident následoval po podobných smolných momentech proti Arsenalu v roce 2023 a Manchesteru United v roce 2022. Jak sám říká: "Každý zápas je nová příležitost ukázat, co ve mně je."

Petr Magasanik / fotalportal.cz

Nejnovější články