Zpět na » Premier League » Od Palmera jsme nikdo takové výkony nečekali, tvrdí Mauricio Pochettino

Od Palmera jsme nikdo takové výkony nečekali, tvrdí Mauricio Pochettino

Od Palmera jsme nikdo takové výkony nečekali, tvrdí Mauricio Pochettino © iconsport.photo - Cole Palmer

1

Líbilo se

19.04. - Cole Palmer byl po svém přestupu z Manchesteru City do Chelsea celkem kritizován. Byl to hráč, který toho měl v Premier League odehráno minimum, ale stál 42 milionů eur. Všechny ale umlčel a ve finále se jedná o nejlepší přestup Chelsea za poslední roky. Palmer je aktuálně nejlepším střelcem Premier League a Pochettino uznává, že Palmer překonal veškerá očekávání.

Cole Palmer je odchovancem Manchesteru City. Měl být vedle Phila Fodena dlouhodobým lídrem ofenzivních řad Manchesteru City a dalším klenotem z akademie. Jenomže Pep Guardiola to tak neviděl a i během minulé sezóny, kdy City vyhráli treble, toho odehrál opravdu minimum. Začátek této sezóny mu ale vyšel. Vyhrál pro tým evropský superpohár se Sevillou, následně byl výborný i během prohraného Community Shield s Arsenalem. V poslední den přestupového období však přišel šok a Palmer za 42 milionů eur přestoupil do Chelsea.

Palmer překonal očekávání

Za tuto částku byla Chelsea kritizována. Vypadalo to jako příliš za hráče, který toho na profesionální úrovi odehrál minimum. Brzy však Palmer všechny umlčel. Začalo to penaltami, díky kterým mu stoupalo sebevědomí, a dnes je suverénně nejlepším hráčem Chelsea ve všech ohledech. Sebevědomé zakončení, 1na1, tvorba hry i to, jak působí na své spoluhráče. Po 4gólovém představení proti Evertonu je navíc nejlepším střelcem Premier League vedle Erlinga Haalanda. Mauricio Pochettino nyní přiznal, že od Palmera tolik rozhodně nečekal.

„Cole Palmer už je daleko za ním, co jsme od něj očekávali. Musím k vám být upřímný, tohle nečekal nikdo. Jeho čísla mluví za vše. Hraje opravdu výborně," řekl Mauricio Pochettino.

Cole Pamer

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články