Zpět na » Premier League » Mauricio Pochettino: Raheem Sterling nehraje kvůli jeho formě

Mauricio Pochettino: Raheem Sterling nehraje kvůli jeho formě

Mauricio Pochettino: Raheem Sterling nehraje kvůli jeho formě © iconsport.photo - Raheem Sterling

0

Líbilo se

15.04. - Na začátku minulé sezóny byl Raheem Sterling pro Chelsea obrovskou posilou. Bývalá obrovská superstar ligy i anglické reprezentace ale jde konzistentně dolů a nyní to vypadá, jako kdyby se ho po sérii šatných výkonů Mauricio Pochettino bál nasazovat. Před zápasem s Evertonem se ho nyní novináři zeptali na to, proč to tak se Sterlingem je.

Raheem Sterling je hráčem, na kterého mohou být v QPR skutečně pyšní. Vidět svého odchovance zářit jako teenagera v dresu Liverpoolu, to musela být pro mládežnické trenéry pecka. Po kontroverzním přestupu do Manchesteru City se ale Sterlingův mediální obraz začal měnit a moc fanoušků neposbíral. A to ani u soupeřů. Provokatér a simulant v kombinaci s tím, že byl ve své době nebránitelný a 25 vytvořených gólů za sezónu pro něj bylo nudným průměrem. Jeden z nejlepších hráčů světa ve své vrcholné formě.

V Chelsea to nešlape

Poté, co ale spadla jeho forma a ochladl vztah s Pepem Guardiolou, na začátku minulého ročníku se rodák z jamajského Kingstonu přesunul do Chelsea, kde se stal hlavní tváří klubu a po nástupu nových majitelů měl být menotrem mladíků, který ale zároveň bude stanovovat vysoké standardy na hřišti. Nestalo se. Sice byl vloni mezi nejproduktivnějšími hráči The Blues, ale to, že to zvládl s 6 góly a 3 asistencemi, což byl jeho nejhorší počin od roku 2013, kdy mu bylo 18, asi něco o Chelsea vypovídá. A letos to není jiné. Má zatím jen o 1 asistenci více. Po sérii opravdu zlých výkonů ho Mauricio Pochettino posadil a když to nešlo se Sheffieldem, bylo to jako kdyby se bálho do hry poslat. Jak to skutečně je?

„Je o tom, že posuzujeme formu každého hráče. A myslím, že jsme fér, nebo se o to alespoň snažíme a proto nyní hraje Noni Madueke a snažíme se přesunout Cole Palmera na jinou pozici, aby to bylo celé vybalancované. Podle mě ale tým netrpí za to, že nehraje. Je to jen o formě hráčů, ale nalevo někoho potřebujeme. Proti Sheffieldu nehrál prostě kvůli formě. Ty hráče vidíme každý den na trénincích. Bereme to podle toho, kdo působí dobře a kdo ne, tak my děláme naše rozhodnutí," řekl Mauricio Pochettino.

Mauricio Pochettino

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články