Zpět na » Premier League » Talent z West Hamu po debutu v Premier League skončil v nemocnici

Talent z West Hamu po debutu v Premier League skončil v nemocnici

Talent z West Hamu po debutu v Premier League skončil v nemocnici © iconsport.photo - George Earthy

0

Líbilo se

14.04. - Místo toho, aby si svou premiéru v Premier League pamatoval jako velký den jeho kariéry a života, moc vzpomínek asi Georgy Earthymu z West Hamu nezbude. Při prohře s Fulhamem se v posledních minutách zápasu srazil se spoluhráčem Álvarezem, po čemž musel být s kyslíkovou maskou na nosítkách odnesen ze hřiště a skončil v nemocnici. Ze sna noční můra.

West Ham má v aktuálním kádru hrajícím Premier League 2 pár super mladých hráčů, mezi nimiž je třeba útočník Divin Mubama, který odehrál výbornou letní přípravu, je tu i stoper Kealan Casey nebo záložník George Earthy. 19letý klubový odchivanec prožívá v týmu do 21 let svou první sezónu, ale vede si velmi dobře, což Davida Moyese přinutilo k nápadu, že si zaslouží i pozvánku do áčka. A jeho velký den přišel dnes. West Ham sice doma ztrácel s Fulhamem 0:2, ale Earthy i tak nahradil v 82. minutě Michaila Antonia a poprvé byl hráčem Premier League.

Ze sna do noční můry

Místo úžasných vzpomínek, ačkoliv zápas nevyšel, však Earthymu nezbude asi nic. Srazil se totiž s Edsonem Álvarezem a po tomto střetu zůstal ležet bezvládně na trávníku a situace si vynutila rychlý zásah lékařů. Earthy byl ošetřován 8 minut a následně mu byla nasazena kyslíková maska, zafixoval se krk a na nosítkách započal svou cestu do nemocnice, kde podstoupí další vyšetření. Na sociálních sítích se strhla kritika směrem k fanouškům West Hamu. Zatímco hostující fanoušci vyjádřili Earthymu podporu, fanoušci domácích The Hammers hromadně během ošetřování opouštěli stadion.

Vyjádření trenérů

George utrpěl zranění hlavy. Už se probudil a aktuálně je v nemocnici, kde podstupuje další vyšetření. Mrzí mě to za něj. Hrál opravdu velmi dobře za tým do 21 let, dostával se čím dál blíž prvnímu týmu. Po nástupu na hřiště nehrál zle, měl tam pár super doteků. Je to skvělý fotbalista a kdyby byla příležitost, už by hrál dříve. Je to typ, který nikdy nezklame," řekl David Moyes.

Je to strašně smutný moment pro takového mladého kluka. Debut v Premier League po 18,19letého kluka. Hrál 3 minuty, než se stala tahle situace. Žádné novinky nemáme a chceme je co nejrychleji, protože na tom teď závisí nejvíce. Za mě, za celý náš klub, mu přeji brzké uzdravení a jen to nejlepší," řekl ihned po zápase trenér Fulhamu Marco Silva.

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články