Zpět na » Premier League » Hororový zápas Mickyho van de Vena: 2 chyby během 2 minut nastartovaly debakl od Newcastlu

Hororový zápas Mickyho van de Vena: 2 chyby během 2 minut nastartovaly debakl od Newcastlu

Hororový zápas Mickyho van de Vena: 2 chyby během 2 minut nastartovaly debakl od Newcastlu © iconsport.photo - Micky van de Ven

1

Líbilo se

13.04. - Fanoušci Tottenhamu si Mickyho van de Vena nemohou vynachválit. Mladý stoper, neskutečně rychlý, obětavý borec, kterého Tottenham prostě potřeboval. Dnešní zápas s Newcastlem ale dost možná Angemu Postecoglouovi dá důvod dát další šanci Radu Dragusinovi, jenž si moc nečuchnul. Pro van de Vena prostě zápas blbec, pro Tottenham černý den.

Tottenham v létě potřeboval přivést levonohého stopera. Tato pozice Spurs trápila už delší dobu. A Micky van de Ven se stal řešením. Ange Postecoglou si ho vyžádal z bundesligového Wolfsburgu za 40 milionů eur. A ano, vyšlo to. Mladý nizozemský reprezentant je druhým nejrychlejším hráčem Premier League, takže osobní sobuoje s ním, dlouhé balóny za něj a podobně, přes to cesta nevede. Sám pak častokrát jde až za hranu rizika zranění, aby balóny vybojoval, nebo aby zabránil gólům. Skluzy famózní. Fanoušci si ho zamilovali.

Hororový výkon

Jenomže dnešní zápas, ten byl pro van de Vena noční můrou, která se jen tak nevidí. Přirovnat to jde snad jen k dvěma vlastním gólům Wouta Faese proti Liverpoolu v minulé sezóně. Ačkoliv jinak van de Ven patřil mezi lepší na hřišti proti Newcastlu, jeho dva ohromné a ohromně smolné kiksy, vedly ke dvěma gólům Newcastlu během dvou minut. Během toho prvního ho poslal Isak na druhou stranu, van de Ven uklouznul, a už nedokázal zareagovat. U druhého gólu podklouznul před Anthonym Gordonem, čímž mu výrazně pomohl ke vstřelení druhého gólu.

Přijde Dragusinova šance?

Nabízí se tak otázka, zda by v příštím kole místo chybujícího van de Vena neměl nastoupit třeba Radu Dragusin, který po přestupu z Janova hraje opravdu minimálně. Pravdou ale je, že při jeho prvním a jediném startu v základní sestavě Spurs dostali 0:3 od Fulhamu. A ačkoliv van de Ven jinak nehrál extrémně zle, jsou to 2 chyby vedoucí ke gólu během 2 minut. Že by se ale měl vedle něj cítít Cristian Romero nějak dobře, to rozhodně ne. Kolem a kolem byl jeho výkon možná ještě horší, jeden z nejhorších v barvách Spurs. Tohle asi vystřídání Dragusina nijak nevyřeší. Ange Postecoglou musí zase své svěřence namotivovat. Výsledky jako 0:3 s Fulhamem a nyní 0:4 s Newcastlem Spurs potápí a vzdalují od jeho evropských cílů.

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články