Zpět na » Premier League » Kobbie Mainoo musí být opatrný, varuje bývalý supertalent Manchesteru United

Kobbie Mainoo musí být opatrný, varuje bývalý supertalent Manchesteru United

Kobbie Mainoo musí být opatrný, varuje bývalý supertalent Manchesteru United © iconsport.photo - Kobbie Mainoo

0

Líbilo se

13.04. - Kobbie Mainoo se stal už několikrát hrdinou Manchesteru United. Nejdříve jeho gól rozhodl zápas s Newcastlem, nyní dal krásný gól Liverpoolu. Takřka identickou trefou se ale před lety proslavil i další manchesterský klenot Federico Macheda. Tím jeho hvězda vyšla, ale zároveň zhasla. Sám italský útočník nyní Mainooa před podobnou cestou varuje.

Kobbie Mainoo se během této sezóny ukázal skutečně jako jeden z nejvíce talentovaných hráčů Premier League. Stoprocentně najdeme v Premier League na jeho pozici lepší hráče. Ale naskočit v 18 letech do základní sestavy Manchesteru United a odvádět takhle spolehlivou práci, to opravdu není jen tak. Mainoo navíc udrží nervy i v klíčových chvílích. To je možná slabé slovo. On v těch momentech působí nejklidněji. Až ledově. Hráči Newcastlu a naposledy Liverpoolu, které sestřelila jeho technická rána na zadní tyč, mohou vyprávět.

Machedův pád

Jeho gól proti Liverpoolu ale byl prakticky identický jako ten, který dal do sítě Aston Villy v roce 2009 Federico Macheda a znamenal vítězství. Macheda je odchovancem Lazia a v roce 2007 se přesunul na Old Trafford. Gól proti Aston Ville vstřelil v 17 letech při svém debutu. Jeho hvězda ale spadla tak rychle, jako vystřelila. Následně hrál za Novaru, Apoel, naposledy Panathinaikos a aktuálně hraje za Ankaragücu v Turecku. Kariéra dobře vyletěla, ale tvrdě spadla. A právě dnes už 32letý rodák z Říma Kobbieho Mainooa varuje.

„Po tom gólu jsem se cítil jako někdo, kdo už nemusí dělat a dokazovat nic. Nikdo mě nevaroval před tím, co příjde. Myslel jsem si, že podobné věci příjdou samy. S mým zázemím bylo až moc jednoduché přerůst moje vlastní boty. Měl jsem dělat víc. To jak hraje Kobbie Mainoo, to vypadá jako kdyby už hrál 10 let. Ale on jede stále. A dostane se mu více péče. Hraje každý týden. Musí ale být opatrný," řekl Federico Macheda.

Federico Macheda

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články