Zpět na » Premier League » Everton uspěl s odvoláním a klub přišel pouze o 6 bodů

Everton uspěl s odvoláním a klub přišel pouze o 6 bodů

Everton uspěl s odvoláním a klub přišel pouze o 6 bodů © iconsport.photo - malému fanouškovi se téměř splnilo přání

1

Líbilo se

26.02. - NEPŘEHLÉDNĚTE Pro Everton přichází z Premier League po dlouhé době příznivá zpráva. Po úspěšném odvolání se jim podařilo snížit trest z původních deseti bodů na odečtení pouhých šesti. To znamená, že klub se posouvá v tabulce výš a nachází se nyní na 15. místě.

Premier League klub Everton se úspěšně odvolal proti původnímu trest ve výši deseti bodů za porušení pravidel ziskovosti a udržitelnosti. Nezávislá odvolací rada rozhodla o snížení trestu na šest bodů, což má okamžitý efekt na jejich pozici v tabulce. Tato změna znamená, že Everton nyní zaujímá 15. místo v Premier League, s pětibodovým náskokem před zónou sestupu.

Trest původně padl v listopadu 2023 kvůli finančnímu špatnému řízení, ale klub rychle podal odvolání, které bylo nyní úspěšné. Everton se vyjádřil k rozhodnutí odvolací rady s uspokojením a zdůraznil, že klub zůstává plně angažovaný ve spolupráci s Premier League ohledně dalších probíhajících právních procesů.

Tato událost není pro Everton konečná, neboť klub čelí dalším obviněním z porušení pravidel finančního fair play, které bylo vzneseno v lednu. Avšak v současné chvíli se klub raduje z úspěšného odvolání a doufá, že se bude moci soustředit na své výkony na hřišti, aby dosáhl lepších výsledků v závěru sezóny.

Reakce klubu

"Everton může potvrdit, že odvolací rada dospěla k závěru, že snížení bodů uložené nezávislou komisí Premier League v listopadu se sníží z 10 bodů na šest bodů, s okamžitým účinkem. Zatímco klub stále zpracovává rozhodnutí odvolací rady, jsme spokojeni s tím, že naše odvolání vedlo ke snížení bodové sankce."

Petr Magasanik / fotbalportal.cz

Nejnovější články