Zpět na » Premier League » Erling Haaland je zpět. Na 2 góly Evertonu potřeboval 2 střely na bránu

Erling Haaland je zpět. Na 2 góly Evertonu potřeboval 2 střely na bránu

Erling Haaland je zpět. Na 2 góly Evertonu potřeboval 2 střely na bránu © iconsport.photo - Erling Haaland

0

Líbilo se

10.02. - 2 měsíce v Premier League nehrál, stejně je stále nejlepším střelcem a nyní svůj gólový účet ještě rozšířil. Erling Haaland byl po svém návratu z absence kritizován za výkon proti Brentfordu, ale proti Evertonu ukázal svou extratřídu. Proti jedné z nejlépe fungujících obran mu na 2 góly stačily jen 2 střely. Dámy a pánové, Erling Haaland je zpátky, a to v plné parádě.

Erlinga Haalanda ze hry v první části prosince vyřadilo zranění. Mluvilo se o tom, že chybět bude jen pár zápasů, a že možná si zahraje už na mistrovství světa klubů. To ale nakonec nebyla pravda. Manchesteru City chyběl mnohem déle a do kupy se dostal až pro duel s Brentfordem v pondělí, ve kterém nepodal dobrý výkon a byl docela dost kritizován. Norský útočník si z toho ale nic nedělal, jak je jeho dobrým zvykem a proti Evertonu v dalším kole byl opět tou klíčovou postavou Cityzens a vylepšil si své brutální statistiky.

Hrát na obranu Evertonu, to není jen tak. Toffees mají defenzivu skvělou, stopeři Tarkowski s Branthwaitem jsou takřka nepřekonatelní a i za cenu bolesti chodí do takřka prohraných soubojů, aby je pro Everton vyhráli. I proti Manchesteru City toto duo předvedlo opravdu výborný výkon a dlouho drželo Haalanda na uzdě. Nebyl to od něj dobrý výkon, to vůbec ne. Ale Erling Haaland z toho minima nakonec vytěžil maximum, tak, jak to bývá jeho zvykem. Nutno podotknout, že pro Everton to byly situace, kdy byla štěstěna otočena zády.

Poprvé se Erling Haaland prosadil po rohovém kopu, kde k němu doletěl odražený balón, nikým nehlídaný se do něj opřel a nedal Pickfordovi sebemenší šanci. Everton tak doplatil na svou vlastní zbraň v podobě standardních situací, ze kterých ale dnes prakticky neměl šance zahrozit. Druhý gól přidal norský gólostroj 14 minut po tom prvním, když se utrhl od jinak skvělého Branthwaita a v souboji 1na1 překonal Pickforda. Manchester City právě díky němu vyhrál 2:0 a Haaland se znovu odpoutal od Salaha v tabulce střelců.

Erling Haaland

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články