Zpět na » Premier League » Pochettino se zatím o práci bát nemusí, Blues budou sezónu hodnotit až v létě

Pochettino se zatím o práci bát nemusí, Blues budou sezónu hodnotit až v létě

Pochettino se zatím o práci bát nemusí, Blues budou sezónu hodnotit až v létě © iconsport.photo - Pochettino minimálně tuto sezónu dotrénuje

0

Líbilo se

09.02. - Sebevědomé vítězství 3:1 na horké půdě Aston Villy v FA Cupu fanouškům konečně poodhalilo pravý potenciál mladého týmu Chelsea, jinak se ale probíhající sezóna rozhodně nedá hodnotit pozitivně. Jednou z nejvíce diskutovaných osob je pochopitelně trenér Mauricio Pochettino, v jeho funkci se ale prý minimálně do léta nebudou dít žádné změny.

V Premier League by to přitom těžko mohlo být pro celek ze západu Londýna horší. Chelsea se po poslední prohře 2:4 s Wolves propadla na 11. místo a zatímco na pohárovou pátou příčku ztrácí 13 bodů, k sestupu má o jeden bodík blíže.

Když Pochettino loni v létě přišel na Stamford Bridge, podepsal dvouletou smlouvu s opcí na další rok. Minimálně bulvární média pochopitelně vykreslují scénáře předčasného konce argentinského stratéga, vedení klubu ovšem nechce nic uspěchat.

Americký majitel Todd Boehly po svém příchodu sám vypracoval přestupní plán na čtyři okna, přičemž teď v červenci a srpnu se odehraje to poslední. Právě v rámci něj chce s Pochettinem v poklidu zhodnotit probíhající ročník a rozhodnout o dalším směrování klubu.

Boehly se poučil z minulosti, kdy na lavičce Blues skončil během rozehrané sezóny hlavní trenér Graham Potter a dočasný lodivod Frank Lampard na něj navázal v závěru minulého ročníku ještě horšími výsledky.

Možná klíčové pro Pochettina bude finále EFL Cupu, které čeká Chelsea na konci února proti Liverpoolu. Pokud se mu povede uspět a setrvat u kormidla jinak nabitého mužstva, jeho nadřízení se údajně chtějí v létě alespoň pokusit o nákup Victora Osimhena, nigerijského střelce Neapole.

Vojtech Olšr / fotbalportal.cz

Nejnovější články