Zpět na » Premier League » Tottenham je zpátky. Dnes nedal šanci Newcastlu

Tottenham je zpátky. Dnes nedal šanci Newcastlu

Tottenham je zpátky. Dnes nedal šanci Newcastlu © iconsport.photo - Richarlison

0

10.12. - REVIEW Oba dva týmy mají na marodce dohromady 18 hráčů. I tak ale vzájemný střet Tottenhamu s Newcastlem byl jedním ze šlágrů 16. kola a sliboval nám skutečně dobrou bitvu, ve které nebylo vyloženého favorita. Ale nakonec o vítězi nebylo pochyb. Tottenham Newcastle úplně přejel a 4 góly, které nakonec vstřelil, jsou ještě málo vzhledem k tomu, kolik šancí měl.

Tottenham - Newcastle 4:1

Branky: 26. Udogie, 38. a 60. Richarlison, 85. Son z pen., 90+1. Joelinton

Tottenham: Vicario - Porro, Romero, Davies, Udogie - Kulusevski, Bissouma, Johnson, Sarr (73. Hojbjerg), Richarlison (73. Lo Celso)- Son (90+1. Donley)

Newcastle: Dúbravka - Trippier, Lascelles, Schär, Livramento (74. Hall) - Miley, Guimaraes, Joleinton - Almirón (64. Longstaff), Isak (64. Wilson), Gordon (74. Ritchie)

První dvě velké šance měl Newcastle. Z druhé vlny se ke střele dostal Bruno Gumaraes, jenomže jeho parádní rána z dálky šla nad břevno. Následně před Alexem Isakem skvěle před prázdnou brankou tečoval Ben Davies. Pak už byl ve hře jen Tottenham. Brutální protiútoky, většinou tažené Udogiem a Sonem po levé straně, byly ohromně nebezpečné. Z jednoho takového se právě Udogie po Sonově přihrávce poprvé prosadil v Premier League. Čisté svědomí nemá Lascelles a Dúbravka. Podruhé se prosadil Richarlison, podruhé v roli asistenta Son.

Čistá dominance Tottenhamu. Tak můžeme shrnout druhý poločas. Kolem 60. minuty to byla jedna gólovka za druhou. Pedro Porro asistoval na druhý gól Richarlisonovi, Brennan Johnson trefil spojnici břevna s tyčí, Son jen těsně netrefil vzdálenější tyč po skvělém balónu Porra na zadní tyč. Newcastle působil sympaticky, ale bylo zřejmé, že dnes je bez šance. Když pak Dúbravka poslal k zemi Sona, a ten proměnil penaltu na 4:0, bylo hotovo definitivně a ani snížení Joelintona s tím nic neudělalo. Tottenham Newcastle doslova přejel.