Zpět na » Premier League » Tottenham potřebuje stopera. Líbí se mu Branthwaite a Guehi

Tottenham potřebuje stopera. Líbí se mu Branthwaite a Guehi

Tottenham potřebuje stopera. Líbí se mu Branthwaite a Guehi © iconsport.photo - Marc Guehi

0

Líbilo se

09.12. - Stoper musí být pro Tottenham prioritou. Zraněný van de Ven, vyloučený byl Romero a jako stoper musel hrát Emerson Royal, který na tomto postu prostě a jednoduše hoří. Není to stoper. Spurs se tak na posílení tohoto postu zaměří už v lednu a v hledáčku mají dvě zajímavá jména. Má se jednat o Jarrada Branthwaita a Marca Guehiho.

Tottenhamu začal ročník fantasticky. Z prvních 10 zápasů neprohrál ani jeden a Ange Postecoglou ani neměl jeden jediný důvod, proč by měl měnit sestavu. Skvělé výkony i výsledky. Jenomže přišel zápas s Chelsea, zranění van de Vena, červená karta Romera, zraněný už byl Maddison a začalo se to nabalovat. V posledních zápasech jakožto stoper nastupoval Emerson vedle Bena Daviese. Katastrofa. Brazilec je prostě čistokrevný bek, nemá návyky na post stopera. Prostě všechno špatně. Posledních 5 zápasů, 4 prohry a 1 remíza.

V lednu se vedení musí činit. Už v létě se mluvilo o tom, že v případě absence Romera nebo van de Vena prostě Postecoglou nemá ideální variantu. Má Bena Daviese a Erica Diera, jehož fanouškem rozhodně není. Absence Romera, van de Vena a Diera najednou? Katastrofa. Tottenham přitom šel po ještě jednom obránci. Hodně se mluvilo o Tapsobovi, ale přišel jen 18letý Ashley Phillips, který na to zřejmě ještě nemá, protože povolán do áčka nebyl. Lednové přestupové okno tak bude ideální možností, jak tenhle problém vyřešit.

Jednou z posil může být Jarrad Branthwaite. Odchovanec Evertonu, jenž dlouho nedostával prostor a chodil po hostováních. Vloni se mu skvěle dařilo v nizozemském PSV a s anglickou U21 se stal mistrem Evropy, ačkoliv jako náhradník. Sean Dyche ale moc dobře věděl, proč nechal jít Minu, Coadyho a Holgata. Branthwaite vytvořil skvělou stoperskou dvojici s Jamesem Tarkowskim a aktuálně patří mezi opory Toffees a jednoho z nejlépe hodnocených mladých obránců Premier League. Je mu totiž stále jen 21 let.

Už trochu zkušenější, ale o hodně dražší volbou by pro Tottenham mohl být Marc Guehi. Je mu stále jen 23 let, ale zkušeností má na rozdávání. Už třetí sezónu je totiž klíčovou postavou Crystal Palace a pravidelným anglickým reprezentantem. Jeho hodnota už vzrostla na 35 milionů eur a nebude trvat dlouho a mezi velkokluby Premier League se strhne velký boj. Proto bude Tottenham chtít jednat rychle. Guehi každopádně nebude mít ambici na to, aby se s někým v sestavě střídal. Je zvyklý být na place stále. Je zároveň skvělým lídrem. To by Tottenhamu také pomohlo.

Jarrad Branthwaite

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články