Zpět na » Premier League » Skauti Manchesteru United se jeli do Lisabonu podívat na Joaa Nevese. Klenot Benficy ovládl derby se Sportingem

Skauti Manchesteru United se jeli do Lisabonu podívat na Joaa Nevese. Klenot Benficy ovládl derby se Sportingem

Skauti Manchesteru United se jeli do Lisabonu podívat na Joaa Nevese. Klenot Benficy ovládl derby se Sportingem © iconsport.photo - Joao Neves

0

Líbilo se

15.11. - Že je Benfica Lisabon extrémní výhní na talenty s úžasnou infrastrukturou a talenty, to je nám všem jasné. Jen za poslední léta do světa poslala Bernarda Silvu, Renata Sanchese, Rubena Diase nebo Joaa Félixe. A dalším na řadě nebude jen výborný stoper Antonio Silva, ale i záložník Joao Neves. Právě na něj se na derby se Sportingem přijeli podívat zástupci Manchesteru United.

Pokud se podíváme, kolik talentovaných záložníků poslala Benfica Lisabon o dům dál jen za posledních pár let, je to až neuvěřitelné. Bernardo Silva, Renato Sanches, samozřejmě i Enzo Fernandéz. Joao Neves má být dalším z nich. Rodák z Taviry přišel do Benficy v roce 2016. V tom roce do Bayernu odcházel právě Renato Sanches. První šanci v prvním týmu dostal Neves ještě během minulé sezóny v prosinci. Do konce ročníku posbíral 20 startů. Ke konci sezóny už občas naskočil i v základní sestavě. Letos je to ale skoro pravidlem.

Joao Neves odehrál za 17 utkání 1384 minut. To rozhodně není malá porce. Třeba v Lize mistrů nechyběl ještě ani minutu. Ve svých 19 letech se skutečně neuvřitelně zabydlel v základní sestavě jednoho ze 3 největích klubů v Portugalsku. Joao Neves hraje jakožto defenzivní záložník, který je prototýpem moderního defenzivního střeďáka. Výborný s balónem, schopný rozjet akci, ale zároveň silný v bránění. Všechno navíc dělá velmi chytře. Neudělá skluz navíc. Sice mu chybí nějaká lepší fyzická stavba, výška, ale dohání to spoustou jiných věcí.

A to zaujalo právě Manchester United. Ten vyslal své skauty na zápas Benficy se Sportingem Lisabon. Ten nakonec lépe dopadl pro Benficu. Vítězství ve velkém stylu. Přišlo nastavení a Benfica prohrávala 0:1. K odraženému balónu po rohovém kopu se ale dostal právě Neves a srovnal. Na něj navázal v sedmé minutě nastavení Casper Tengstedt. Můžeme tedy zřejmě říct, že skauti Red Devills si pro sledování zápasu portugalského drahokamu vybrali ideální čas. Na hřišti byl podle heat mapy úplně všude a byl jednoznačným mužem zápasu.

Joao Neves

David Suchý / goal.com

Nejnovější články