Zpět na » Premier League » Harry Maguire: Fotbal si opět užívám. Cítím, že mám formu

Harry Maguire: Fotbal si opět užívám. Cítím, že mám formu

Harry Maguire: Fotbal si opět užívám. Cítím, že mám formu © iconsport.photo - Harry Maguire

0

Líbilo se

13.11. - V létě byl Harry Maguire údajně jednou nohou ve West Hamu. Pro Erika ten Haga je přesně typem stopera, kterého ve svém týmu nechce. Jenomže z Maguira se přes zranění spoluhráčů stal stoper číslo jedna a podává spolehlivé výkony. Kdo by to byl před sezónou řekl, že právě Maguire bude oporou Red Devills? Nyní promluvil o své aktuální situaci a svých pocitech.

Všichni jsme asi tvrdili, že Maguire nemá v Manchesteru United žádnou budoucnost. Erik ten Hag ho připravoval na odchod když mu vzal kapitánskou pásku a reálný zájem měl West Ham. Tento přestup však nakonec nevyšel. Přes zranění Luke Shawa, Lisandra Martíneze a problémům Raphaela Varaneho se Harry Maguire dostal do základní sestavy a podává skutečně velmi dobré výkony. Je jednou z jistot Red Devills v letošním příšerném ročníku. Pochvalu si mimochodem zaslouží i jeho kolega Jonny Evans. Ten v hierarchii přeskočil už již zmiňovaného Varaneho.

„V minulém ročníku jsem hrál párkrát. Bylo to nějakých 16,17 zápasů. Cítil jsem to tak, že když jsem hrál, hrál jsem velmi dobře. Jenom jsem nehrál tak často, jak bych si přál. Na druhou stranu hrál Varane s Martínezem fakt výborně, měli hodně čistých kont. Musel jsem být trpělivý. Měl jsem možnost se do toho zase dostat, ale přišly nemoce, zranění, takže jsem se nedostal do rytmu. Nyní ho mám. Teď si fotbal zase užívám a užívám si hrát za tenhle klub. Chtěl jsem zůstat a prát se o svoje místo v sestavě. Máme 5 reprezentačních stoperů, takže konkurence je velká," řekl Harry Maguire.

Hlavní je tvrdě pracovat na tréninku, musíte si být jistí, že jste připravení. Minulý rok jsem hrál tak 16,17 zápasů, ale cítil jsem,že mám formu. Hodně se o mně mluvilo, protože jsem nehrál, ale tak to prostě chodí. Hrál jsem dobře za Anglii, jel jsem na mistrovství světa, kde jsem hrál dobře, takže jsem si myslel, že mám formu. Ale soupeřím s opravdu elitními stopery a minulý rok hráli výborně. Tenhle klub si žádá velkou konkurenci, a to se přesně děje na mém postu," pokračoval Maguire. Sebevědomí mu rozhodně nechybí.

Harry Maguire

David Suchý / espn.com

Nejnovější články