Zpět na » Premier League » Alexis Mac Allister si po zářezu proti Tottenhamu rýpl do rozhodčích. FA ho chce potrestat

Alexis Mac Allister si po zářezu proti Tottenhamu rýpl do rozhodčích. FA ho chce potrestat © iconsport.photo - Alexis Mac Allister

0

02.10. - Zápas mezi Tottenhamem a Liverpoolem byl hodně kontroverzní. Gól Luise Díaze v prvním poločase měl být jednoznačně uznán a rozhodnutí videorzhodčího bylo nakonec oficiálně označeno za chybné. Třeba takový Alexis Mac Allister se nechal trochu unést a na sociálních sítích napsal, že Tottenham hrál ve 12 lidech. Teď ho možná čeká trest.

Něco podobného jako zápas mezi Tottenhamem a Liverpoolem se jen tak nevidí. Už v prvním poločase dostal za šlapák na Bissoumu červenou kartu Curtis Jones. Nadcházel tomu ale gól Luise Díaze, který však hlavní rozhodčí neuznal a poslal situaci k VARu. Videorozhodčí viděl, že se o ofsajd nejedná, ale v omylu, že rozhodčí gól uznal, jen řekl, že je rozhodnutí Simona Hoopera správné. Gól nebyl uznán. Ve druhém poločase viděl dvě žluté karty za 2 minuty Diogo Jota a Liverpool vlastním gólem Matipa prohrál 1:2.

Neuznaný gól Luise Díaze nakonec byl oficiálně označen jako regulérní a představitelé komise rozhodčích uznali svou chybu. Jenomže na zápase už to zpětně nic nezmění. Přímo v Londýně by však gól kolumbijského křdelníka mohl zásadně změnit průběh utkání. Krátce po neuznání gólu se prosadil Son. Samozřejmě, že nebudete s tímto rozhodnutím spokojeni. Tak jako Alexis MacAllister, jenž do komentářů na Instagramu napsal, že Tottenham hrál o 12 hráčích. Takový Cristian Romero na to reagoval tak, ať jde Mac Allister domů brečet. Mac Allisterovo projevení emocí se ovšem nelíbí FA.

FA se totiž snaží, aby se hráči vyvarovali jakémukoliv hodnocení rozhodčích a argentinského mistra světa tedy dost možná čeká trest. Pokud se má Premier League prezentovat jako nejlepší soutěž světa, měla by se zaměřit na přehnanou citlivost rozhodčích, kteří za mě zneužívají nových regulí, kdy mají okartovat hráče za jakékoliv diskuze, pokud nejde o kapitány. Vznikají z toho tak naprosto absurdní situace. Toto je jen další ukázka přecitlivělosti. Vaši rozhodčí udělají absurdní megachybu, ale potrestán bude nespokojený hráč, ačkoliv přehnaně reagující, nikoliv dotyční rozhodčí. Tohle je k smíchu.