Zpět na » Premier League » Pascal Gross: Noční můra Manchesteru United

Premier League - Pascal Gross: Noční můra Manchesteru United

Pascal Gross: Noční můra Manchesteru United © iconsport.photo - Pascal Gross dal Red Devills 7 gólů za 10 utkání

0

Líbilo se

17.09. - Je takovou nenápadnou hvězdou Brightonu. Ve věku 32 let úplně nepasuje do toho schématu Brightonu nakoupit mladé hráče a pustit je ven za velké peníze. Už několik jet ale jistotou, ať už pro Grahama Pottera nebo nyní pro De Zerbiho. A moc dobře to vědí i v Manchesteru United. Včera gólem pomohl k výhře 3:1 nad Manchesterem United. Byla to jeho 7. trefa do jeho sítě v 10 zápasech.

Pascal Gross nikdy neplatil za nějaký výjimečný talent. Zdobí ho skvělá technika, ale všechno si vždy tvrdě odpracoval. Prošel akademií Hoffenheimu, ale v prvním týmu toho odehrál pramálo a odešel do Karlsruher. Po jediné sezóně se přesunul do Ingolstadtu, kde zaujal třeba 23 asistencemi v druhé Bundeslize, odkud si tento klub zajistil postup do té první. Tam si ho po dvou dobrých sezónách vyhlédl Brighton. Od začátku sezóny 2017/18 byl oporou. Hrál výborně, což podtrhovala jeho čísla. Až do loňského ročníku je ale napodobil.

Svých 7 branek ze svého prvního ročníku u Seagulls překonal a dal celkem 9 gólů, k tomu i 8 asistencí. Je nenápadnou hvězdou, ale pro tým Brightonu je neskutečně důležitý, až klíčový. Dovede zahrát kdekoliv v záloze, na kraji i na krajích obray, kde zaskakuje v případě nouze. Pozdě, ale přeci jen se dostal i do národního týmu Německa, kde měl být už dávno. Moc lepších německých záložníků po světě neběhá a už vůbec ne s takovou formou, jakou má právě on. V 5 ligových duelech této sezóny stihl už 2 trefy.

Jedna z nic byla do sítě Manchesteru United při včerejší výhře. V Manchesteru United už mají z 32letého Němce zlé sny. Odchovanec Hoffenheimu dal v Premier League celkem 28 gólů. Z toho 7 jich bylo právě proti tomuto soupeři. To vše v 10 zápasech. Poprvé se prosadil v květnu 2018 při domácí výhře 3:2. Od té doby jsou Rudí Ďáblové jeho oblíbeným soupeřem, a to moc hráčů říct nemůže. Pascal Gross je aktuálně jedním z nejvíce nedoceněných hráčů celé Premier League a je to velká chyba. Měli bychom si užívat, dokud je stále na svém vrcholu.

Pascal Gross

David Suchý / twitter.com

Nejnovější články