Zpět na » Premier League » Tomáš Souček asistoval při remíze 1:1 v Bournemouthu

Tomáš Souček asistoval při remíze 1:1 v Bournemouthu

Tomáš Souček asistoval při remíze 1:1 v Bournemouthu © iconsport.com - Tomáš Souček hrál skvěle

0

Líbilo se

13.08. - Start sezóny za sebou má i česká dvojice ve West Hamu. Tomáš Souček i Vladimír Coufal byli v sestavě Davida Moyese pro zápas s Bournemouthem. Cherries nakonec doma dokázali vybojovat bod, bohužel pro Kladiváře, ale Tomáš Souček je pod první gól sezóny West Hamu podepsán. Byl to totiž on, kdo připravil střeleckou pozici pro skórujícího Jarroda Bowena.

První rok a půl Tomáše Součka v Londýně byl skvělý. Dostal se dokonce do týmu sezóny a West Ham byl v Evropě. Do té se sice dostal i v sezóně 2021/22, ale na Tomáše Součka se sesypávala kritika. Nebyl to ten dominantní středopolař jako ze začátku. Možná na to měla a má vliv i jiná pozice, nebo spíše jiné instrukce od trenéra Moyese. Ne vždy totiž český reprezentant podal stoprocentní výkon. To samé se dá říct i o jeho kolegovi Coufalovi. Po fantastickém prvním ročníku přišel menší útlum a na záda mu dýchá odchovanec Ben Johnson.

V jednom z největších utkání klubové historie ale oba dva byli v základní sestavě. Bylo to utkání o prvenství v Konferenční lize v pražském Edenu, kde toho oba za Slavii odehráli celkem dost. Byla z toho trofej a oba dva se tak zapsali do historie tohoto slavného klubu. Tahle sezóna ale bude ohromně těžká. Může za to především odchod kapitána Rice. Rice už zazářil v dresu Arsenalu, zatímco West Ham čelil venku Bournemouthu. A stejně jako v Praze proti Fiorentině, bylo české duo v základní sestavě Davida Moyese.

A Tomáš Souček mohl být dokonce mezi střelci. Ve vápně mu mič předložil Benrahma a Souček ještě v pádu dokázal zakončit. Bohužel ale rána neohrozila Neta, ale mířila do tyčky. Brazilský kapitán Bournemouthu si už odražený balón pohlídal. Byl to ale právě vytáhlý český středopolař, kdo balón přiťuknul Jarrodu Bowenovi a ten se parádně prosadil z dálky. Celkově podal Tomáš Souček skvělý výkon. Stejně jako on, i Vladimír Coufal odehrál 90 minut. Na výhru to ale nestačilo. V 82. minutě si ve vápně sraženou střelu našel Solanke a poradil si parádně. 1:1.

Jarrod Bowen

David Suchý / whufc.com

Noviny
Nejnovější články