Zpět na » Premier League » West Ham alternativu za Maguira našel v Bundeslize. Jde o bývalého stopera Arsenalu

West Ham alternativu za Maguira našel v Bundeslize. Jde o bývalého stopera Arsenalu

West Ham alternativu za Maguira našel v Bundeslize. Jde o bývalého stopera Arsenalu © iconsport.com - Mavropanos je blízko návratu do Premier League

1

Líbilo se

16.08. - Vysněnou posilou Davida Moyese pro jeho West Ham je Harry Maguire. Jenomže dnes už bývalý kapitán Manchesteru United se rozhodl na Old Trafford zůstat. Kladiváři, frustrováni nejistotou tedy dali ruce pryč a už si vyhlídli alternativu. Tou má být bývalý stoper Arsenalu Konstantinos Mavropanos. Ten je poslední 3 sezóny oporou bundesligového Stuttgartu.

Konstantinos Mavropanos s fotbalem začínal doma v Řecku, konkrétně v Giannině. Neznámý a malinký klub. Jenomže i v jeho dresu si ho všiml Arsenal a v lednu 2018 ho přivedl do Londýna. Mladý řecký stoper se ale nikdy neprosadil. V prvním týmu odehrál 8 zápasů. Hostoval v Norimberku a Stuttgartu. A nakonec právě ve městě Mercedesů zůstal natrvalo. Stal se oporou zadních řad a přestože se tento klub pere o záchranu, Mavropanos je výborně hodnocen i ve srovnání se stopery z klubů bundesligové špičky.

Není tedy divu, že aktuálně už 25letý řecký reprezentant je na seznamu posil hned několika velmi zajímavých evropských celků. Na druhé straně je Harry Maguire. Chodící meme, bývalý kapitán Manchesteru United a vysněná posila Davida Moyese do West Hamu. Kladiváři Red Devills nabídli 38 milionů liber. Jenomže Harry Maguire se zřejmě rozhodl dále bojovat na Old Trafford a West Hamu došla trpělivost. Na řadu tedy přihází právě Mavropanos. Ten je alternativou kladivářů a klub se aktuálně snaží přestup zajistit co nejdříve. Přeci jen už sezóna Premier League začala.

Mavropanos by měl stát okolo 20 milionů eur. Stuttgart ho přitom po dvouletém hostování minulé léto z Arsenalu přivedl za 3 miliony eur. Skvělý obchod. Mavropanos by se svou výškou 194 centimetrů měl zapadnout do obrany West Hamu. Na rozdíl od Maguira je ale obstojný na balónu a vůbec na tom není špatně pohybově. A o potenciálu se asi nemusíme bavit. Tento přestup tak vypadá mnohem lépe než předražený přestup Maguira, ačkoliv ten do sestavy taktéž zapadá. Mavropanos se údajně měl dohodnout na smlouvě a čeká se na dohodu mezi kluby.

David Suchý / footballwhispers.com

Noviny
Nejnovější články